امروز جمعه  ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

نماینده مردم سقز و بانه:
نماینده مردم سقز و بانه:

شبکه‌های برون مرزی ایران باید سدی در مقابل سیاه نمایی رسانه‌های معاند باشند

مشاهده ۱۰۴
۱۳۹۹/۰۵/۰۷- ۱۰:۰۹
تعداد بازدید:104
بهزاد رحیمی، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، شبکه پرس تی وی را شبکه‌ای دانست که دریچه‌ای از جمهوری اسلامی‌ به روی جهان باز کرده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، به نقل از روزنامه سیاست روز، نماینده مردم سقز و بانه، با توجه به تلاشی که شبکه‌های معاند برای مخدوش کردن چهره انقلاب اسلامی‌کرده‌اند، درباره نقش پرس تی وی در خنثی کردن این پیام‌ها گفت: این شبکه به عنوان تریبون انقلاب اسلامی‌ با وجود مشکلات و تلاش شبکه‌های معاند برای مخدوش کردن چهره انقلاب اسلامی، با روحیه انقلابی توانسته است پیام انقلاب اسلامی را به سراسر جهان برساند و تاثیرات مثبت خود را بگذارد.
بهزاد رحیمی نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، شبکه پرس تی وی را شبکه ای دانست که دریچه‌ای از جمهوری اسلامی‌به روی جهان باز کرده است، درباره موفقیت این شبکه در انجام رسالتش گفت: پرس تی وی با نگاهی خودباورانه و اعتماد به نفس همچون سنگری در برابر تهاجم نرم دشمن عمل کرده، این رسانه با تمام مشکلات مالی، پوشش خبری در اتفاقات بین المللی، حوادث و وقایع نقش به سزایی داشته و با ایجاد بستر مناسب برای رونمایی از اصول و ارزش های اسلامی در راستای شفافیت بخشی و مقابله با بحران از تمام ظرفیت خود به نحو احسن بهره جسته است.
وی با توجه به زندگی بشر امروزی در جهانی که رسانه‌ها آن را مدیریت می‌کنند، درباره فاکتورهایی که پرس تی وی در برنامه سازی باید در نظر بگیرد تا بتواند نقشی در این زمینه ایفا کند، گفت: این شبکه باید با توجه به قدرت و نیروی رسانه‌های جمعی بهترین بهره وری را جهت تبیین اهداف و مقاصد نظام داشته باشد و به عنوان تبلیغات در این راستا از این ظرفیت رسانه‌ها استفاده بهینه نماید و در مواقع بحرانی نیز باید از حیثیت و اعتبار نظام دفاع کند.
رحیمی درباره نقش پرس تی وی در کاهش ایران هراسی و اسلام هراسی که توسط شبکه‌های سلطنت طلب انگلیسی و سایر شبکه‌های معاند القا می‌شود، گفت: پرس تی وی با گفتمان اسلامی و آگاهی بخشی سیاسی نقش قابل توجهی در کاهش القا ایران هراسی و اسلام هراسی توسط رسانه‌های غربی و دشمنان که مبنای مشترک سیاست خود را به آن نهاده اند ایفا کرده است و ایران را آن طور که هست به جهانیان معرفی کرده است. این وظیفه خطیری که این رسانه توانسته است به خوبی از عهده آن براید.
این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط فعلی که مردم جهان بیشترین اوقات خود را با رسانه‌ها سپری می‌کنند، چگونه می توانیم از این فرصت با استفاده از شبکه پرس تی وی بهره ببریم، گفت: جهت دهی به افکار عمومی و شکل دهی باورها بایستی با اطلاع رسانی صحیح و مناسب شکل گیرد و نقش فرهنگ سازی خود را ایفا کند، رسانه‌ها به دلیل تعامل و ارتباط با مردم می توانند بیشترین نقش را در عرصه فرهنگ سازی، مهندسی فرهنگی ایفا کنند.
وی با توجه به تلاشی که شبکه‌های معاند برای مخدوش کردن چهره انقلاب اسلامی‌کرده اند، درباره نقش پرس تی وی در خنثی کردن این پیام ها، گفت: این شبکه به عنوان یک تریبون انقلاب اسلامی‌با وجود مشکلات و تلاش شبکه‌های معاند برای مخدوش کردن چهره انقلاب اسلامی، با روحیه انقلابی توانسته است پیام انقلاب اسلامی را به سراسر جهان برساند و تاثیرات مثبت خود را بگذارد.
رحیمی‌با توجه به تحریم هایی که علیه شبکه‌های برون مرزی صورت گرفته است، از نقش وزارت امور خارجه به عنوان نهاد دیپلماسی جمهوری اسلامی در یاری رسانی این شبکه‌ها گفت: وزارت امور خارجه می تواند با استفاده از امکانات و تعاملات خود با کشورهای مختلف جهان از طریق روشنگری علیه اقدامات ظالمانه آمریکا با اعمال فشار جهانی با استفاده از نهاد های بین المللی هم سو با نظام مقدس جمهوری اسلامی جهت لغو تحریم های یک جانبه علیه ایران اقدام کند.
وی درباره نقش حمایتی دولت و مجلس از شبکه‌های برون مرزی گفت: شبکه‌های برون مرزی قطعاً جزو تریبون رسمی‌کشور هستند که در حال حاضر با توجه به وضعیت کنونی اقتصادی و سیاسی کشور دچار مشکلات جدی شده‌اند، دولت باید با حمایت های مالی و فرهنگی و همچنین مجلس با استفاده از ابزارها و ظرفیت های قانونی در راستای حمایت و کاهش مشکلات آنان عمل کنند. 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما