امروز دوشنبه  ۷ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

پرس تی وی، خنثی‌کننده تبلیغات علیه ایران در سریلانکا

مشاهده ۹۸
۱۳۹۹/۰۵/۰۷- ۱۴:۲۹
حجت‎الاسلام «محمد مرزوق» مبلغ و فعال دینی و مدیر حوزه علمیه در سریلانکا، درباره نگاه شیعیان سریلانکا به ایران می‎گوید.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حجت‎الاسلام «محمد مرزوق» مبلغ دینی از سریلانکا با اشاره به موج ایران هراسی در این کشور گفت در سال‎های گذشته، تبلیغات زیادی از سوی تکفیری‌ها در این کشور علیه شیعیان و جمهوری اسلامی ایران به راه افتاده بود، اما پس از راه‎اندازی شبکه پرس تی وی، مردم سریلانکا متوجه واقعیت‎های کشور ایران شده‎اند.
حجت‎الاسلام «محمد مرزوق» مبلغ و فعال دینی و مدیر حوزه علمیه در سریلانکا که با خبرگزاری ابنا سخن گفته است، در خصوص نگاه شیعیان سریلانکا به ایران، عنوان کرد: اکثر شیعیان کنونی در این کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود که شیعه شدند. آن‎ها عموما طرفدار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.
وی در ادامه، به نقش رسانه‌ها در ارائه تصویری منفی از ایران نزد مردم سریلانکا اشاره کرد و افزود: تلویزیون سریلانکا علاوه بر نگفتن واقعیت‎ها درباره ایران، دروغ‎های زیادی، ضد ایران می‌گوید و مردم سریلانکا هم تحت تأثیر رسانه قرا می‎گرفتند، چون خیلی چیزها را درخصوص ایران نمی‎دانستند، اما خوشبختانه پس از راه‌اندازی شبکه پرس تی وی، مردم سریلانکا هم کم کم متوجه واقعیت‎ها درباره ایران شده‎اند.
این مبلغ شیعی عنوان کرد: وضعیت شیعیان سریلانکا نسبت به گذشته بهتر شده است و شاهد رشد برنامه‌های تبلیغی شیعیان در این کشور هستیم، اما ایجاد مشکلات برای شیعیان در سریلانکا از طرف تکفیری‌ها هم بیشتر شده است، آن‎ها تبلیغات زیادی در این کشور علیه شیعیان و جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما