امروز دوشنبه  ۱۰ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

تهیه کننده مستند جمعه تعطیل نیست:
تهیه کننده مستند جمعه تعطیل نیست:

ناگزیر به سمت معنا میل پیدا می‌کنیم

مشاهده ۱۵۶
۱۳۹۹/۰۵/۰۸- ۱۱:۰۵
تعداد بازدید:156
امیرحسن خواجوی تهیه کننده مستند «جمعه تعطیل نیست» بیان کرد که آدمی نمی تواند بدون معنا زیست کند و لذا به همین دلیل ناگزیر به سمت معنا میل می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی امیرحسن خواجوی تهیه کننده مستند «جمعه تعطیل نیست» درباره این اثر به خبرنگار مهر گفت: هرچند ما در زمانه فروپاشی معانی به سر می‌بریم اما حقیقت نماز و به ویژه نماز جمعه به واقعیت زندگی‌های ما معنا می دهد. آدمی نمی تواند بدون معنا زیست کند لذا به همین دلیل ناگزیر به سمت معنا میل می‌کند، حال در زمانه ای این چنینی در جامعه ایرانی نهاد نماز جمعه یکی از این نهادهای معناساز است که تلاش شده در این مستند گوشه ای از کارکردهایش را به تماشاچی نشان دهیم.

تهیه کننده مستند «جمعه تعطیل نیست» با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا در جامعه جهانی موجب تعطیلی بسیاری از مناسبات اجتماعی شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین مناسبات جمهوری اسلامی ایران، نماز جمعه بود که به صلاحدید ستاد ملی کرونا تعطیل شد اما باید بدانیم که این تعطیلی موجب توقف رسالت ائمه جمعه در کشور نشد.

وی افزود: در این مستند تلاش شده است تا همراهی و همدلی ستاد نماز جمعه، ائمه جمعه و متولیان امر در هر استان را در زمان شیوع بیماری کرونا و عدم حضور ناخواسته مردم در این فضای معنوی نشان داده شود. این افراد در حوزه‌های درمانی، معیشتی و آموزشی در حال فعالیت بوده اند. در واقع می توان گفت معنویت در این ایام به صورت مختلف دیگری ظهور کرده است.

خواجوی تاکید کرد: در دوره ای که کمتر سخنان معنوی می‌شنویم، نهادها و ارگان‌هایی در این راستا راه اندازی شده و در کنار مردم به فعالیت می‌پردازند. علاوه بر این‌ها، در این مستند روایتی از زندگی شهیدی از ائمه جمعه را به نمایش گذاشته ایم که در چند ماه اخیر، در راه خدمت به مردم دچار بیماری کرونا شده و به مقام شهادت نائل آمده اند.

تهیه کننده مستند «جمعه تعطیل نیست» در پایان گفت: بدون شک همکاری‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ساخت این اثر بسیار موثر بوده است که همگی ما قدردان آن‌ها خواهیم بود.

مستند «جمعه تعطیل نیست» به نویسندگی و کارگردانی سیدمهدی میرحاجی، تهیه کنندگی امیرحسن خواجوی و سفارش معاونت ارتباطات شورای سیاست گذاری ائمه جمعه  از شبکه‌های سیما درحال پخش است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما