امروز سه شنبه  ۴ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

راهیابی مستندی از شبکه جهانی سحر به جشنواره بوسان

مشاهده ۸۴
۱۳۹۹/۰۶/۳۱- ۱۴:۰۷
مستند «فرزندان شب» به کارگردانی و تهیه کنندگی بهروز نورانی پور، تولید شبکه جهانی سحر به بخش رسمی مسابقه مستند جشنواره بوسان راه یافت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، فیلم مستند «فرزندان شب» که تولید آن دو سال به طول انجامیده است و در سال ۹۸ آماده نمایش شد، در اولین اکران جهانی خود در بخش رسمی مسابقه مستند بیست و پنجمین دوره جشنواره بین‌ المللی فیلم بوسان کره‌ جنوبی به روی پرده می رود.
به گفته بهروز نورانی پور که خود پژوهشگر این مستند نیز بوده است، موضوع جنگ و سربازگیری گروه تروریستی داعش از کودکان و تربیت نسل جدیدی از تروریست ها، محور محتوایی این مستند است که از زبان کودکان قربانی این سیستم روایت می‌ شود. در این مستند با پنج کودک سرباز که توسط داعش در جنگ از آنان سوء استفاده شده است و هم اکنون در کمپ های UN نگهداری می‌ شوند، مصاحبه شده و سرگذشت زندگی آنان و نحوه به کارگیری در جنگ و آموزش خشونت توسط داعش از زبان خود آنان بازگو شده است.
بوسان قدیمی‌ ترین جشنواره فیلم در کره‌ جنوبی است که از سال ۱۹۹۶ پایه‌ گذاری شده و طی این ۲۵ سال، به یکی از معتبرترین جشنواره‌ های آسیایی تبدیل شده است. امسال و به دلیل همه‌ گیری ویروس کرونا، این جشنواره از ۷ تا ۱۶ اکتبر ۲۰۲۰ (۱۶ تا ۲۵ مهر ۹۹) به شکل آنلاین برگزار خواهد شد و تنها نمایش‌ های محدودی برای کره‌ ای‌ ها در برخی سالن‌ ها دارد و میهمانان خارجی هم برای شرکت در این رویداد دعوت نشده‌ اند. فیلم مستند «فرزندان شب» محصول شبکه سحر با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است.
تصویربردار این مستند فردین باتمانی، صدابردار فرهاد عسگری، تدوینگر لقمان سخنور، صداگذار مسلم رضوی، گوینده اقدس بهزادی‌پور و آهنگساز آن مسعود سخاوت‌ دوست است.
«فرزندان شب» پیش از این، در اولین نمایش ملی خود، آذرماه ۹۸ در بخش مسابقه سیزدهمین جشنواره بین‌ المللی سینماحقیقت روی پرده رفت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما