امروز سه شنبه  ۲۹ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

ریشه‌ یابی افسردگی اجتماعی در «چرخ»

مشاهده ۸۴
۱۳۹۹/۰۷/۲۲- ۱۳:۵۰
برنامه «چرخ» سه‌شنبه ۲۲ مهر، به مناسبت هفته‌ سلامت روان با بررسی افسردگی اجتماعی ایرانی‌ ها روی آنتن شبکه‌ چهار سیما می‌ رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیدمحمدحسین خلیلی، روزنامه‌ نگار علم با دکتر امیر شعبانی، روانپزشک گفت‌ و گو می‌کند و از او می‌پرسد «چرا این روزها حالمان خوب نیست؟».
در روزهای گذشته علی‌ اسدی، معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: «اصلا دور از انتطار نیست که پس از شیوع کرونا افزایش اختلالات روانپزشکی اتفاق افتاده باشد».
او اعلام کرد شیوع اختلالات بر اساس پیمایش‌ های ملی بالای ۲۳ درصد است و بالاترین اختلال روانپزشکی در کشور اختلال افسردگی است و پس از آن اختلالات اضطرابی در رتبهی بعدی قرار دارد. اختلالات افسردگی به تنهایی ۱۲.۷ درصد و اختلالات اضطرابی حدود ۱۵ درصد است. امسال شعار فدارسیون جهانی سلامت روان برای این هفته، «سلامت روان برای همه، سرمایه‌گذاری بیشتر، دسترسی بیشتر» است.
در بخش‌ دیگری از این قسمت «چرخ»، سیدحمیدرضا میرزاده، مهم‌ ترین و تازه‌ ترین خبرهای محیط‌زیست را بررسی می‌ کند.
فصل هفتم مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌ زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان واکاوی می‌ کند.
«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌ صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ چهار سیما پخش می‌ شود.
مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما