امروز شنبه  ۹ اسفند ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

نمایش دستاوردهای علمی ایران در شبکه هیسپان تی وی

مشاهده ۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۲۳- ۱۵:۰۹
شبکه هیسپان تی وی در این قسمت از مجموعه مستند «پازل»، مخاطبان اسپانیایی زبان را با پیشرفت ها و دستاوردهای محققان ایرانی در مقابله با بیماری سرطان در بیمارستان فیروزگر تهران آشنا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه مستند «پازل» که در هر قسمت بخشی از دستاوردهای علمی و تکنولوژیک ایران اسلامی را که حاصل دسترنج دانشمندان و محققان برجسته کشورمان هستند، معرفی می‌کند؛ در این قسمت به بیمارستان فیروزگر تهران به عنوان یکی از مجهزترین مراکز درمان سرطان سر می زند و تلاش های پژشکان و محققان ایرانی برای درمان این بیماری را روایت می‌کند.

در این مستند ضمن بررسی میزان مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ابتلا به سرطان در ایران و کشورهای جهان، به تلاش های محققان و دانشمندان ایرانی در پیدا کردن راهی برای درمان این بیماریپرداخته و نشان داده می‌شود که چگونه محققان ایرانی، علی‌رغم همه تحریم ها و کمبودها، توانستند نانوداروی «دوکسوروبیسین» را که برای نابودی سلول های سرطانی استفاده می‌شود، تولید کنند؛ دارویی بسیار کمیاب و البته گران که که در انحصار کشور آمریکا بود ؛ اما دانشمندان ایرانی توانستند آن را تولید کنند و به مرحله عرضه برسانند

در حال حاضر، این دارو با قیمتی بسیار کمتر از نسخه خارجی آن در اختیار بیماران سرطانی ایرانی قرار می‌گیرد. مجموعه مستند «پازل»، تولیدشده در شبکه افق سیما و به تهیه کنندگی روح الله رحیمی، 24 دی ماه ساعت ساعت 03:00 بامداد از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود. اسپانیایی زبان‌های سراسر جهان بازپخش این مستند را همان روز ساعات 8، 14 و 20:30 به وقت تهران مشاهده می‌کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما