امروز چهارشنبه  ۱ بهمن ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

همراهی تلویزیون با سوگواران بانوی دو عالم

مشاهده ۲۹۵
۱۳۹۹/۱۰/۲۴- ۱۴:۴۱
شبکه‌ های سیما در سوگ شهادت بانوی دو عالم؛ حضرت فاطمه زهرا (س)؛ ویژه برنامه‌های متعددی را برای بینندگان تدارک دیده اند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پخش مراسم عزاداری از عتبات عالیات، مستندها، برنامه‌ های ترکیبی و ... از جمله برنامه‌ هایی است که شبکه‌های سیما برای پخش در شب و روز شهادت ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا (س) در نظر گرفته اند.
*** عزاداری در «حسینیه ایران» شبکه یک

* برنامه «این شب ها» پنجشنبه و جمعه 25 و 26 دی ماه ساعت 23:15 با حضور کارشناسان مذهبی همچون حجت الاسلام دکتر ناصر رفیعی و با موضوع سیره حضرت زهرا سلام الله علیها تقدیم مخاطبان شبکه یک سیما می‌شود.

* برنامه «حسینیه ایران» نیز در شب و روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با اجرای آقابیگی و محمد حسین صیرفی ساعت 19:30از شبکه یک پخش می‌شود.

 *** «کوی محبت» سوگواره شبکه دو برای شهادت بانوی دو عالم

ویژه‌ برنامه «دست در دست» شنبه 27 دی ماه بعد از گفت و گوی ویژه خبری، ساعت 23:30 با اجرای سیاوش عقدایی و حضور مهمانان و کارشناسان مختلف با موضوع شهادت حضرت فاطمه (س) روی آنتن خواهد رفت.

«به تو از دور سلام» نیز از شنبه تا دوشنبه 27 تا 29 دی ماه ساعت 19 به صورت پخش زنده از قم و مشهد مقدس روی آنتن می‌ رود و دل‌ های عاشقان اهل بیت (ع) را با خود همراه می‌کند.

سخنرانی مذهبی استاد شیخ حسین انصاریان نیز شنبه تا دوشنبه (27 تا 29 دی) ساعت 12:30 پخش می‌شود. مداحی حاج محمود کریمی، حاج سیدمجید بنی فاطمه، حاج حنیف طاهری، حاج حسین طاهری و سایر ذاکرین اهل بیت (ع) یکی دیگر از تدارکات این شبکه در ایام فاطمیه است که از جمعه تا دوشنبه در فواصل برنامه‌ها روی آنتن می رود.

«کوی محبت»؛ ویژه برنامه معارفی شبکه دو سیما به تهیه کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی نیز از جمعه تا یکشنبه با کارشناسی حجت الاسلام  ثمری روی آنتن می‌ رود. این برنامه جمعه 26 دی ساعت 21:30، شنبه 27 دی ساعت 23:30، یکشنبه 28 دی  ساعت 13:30 و 23:00  در جدول برنامه‌های این شبکه قرار دارد.

برنامه «آئینه‌ خانه» با حضور حجت‌الاسلام شهاب مرادی جمعه 26 دی ماه ساعت 13:30 به صورت ویژه‌ ای به ابعاد شخصیتی و زندگی بانو حضرت فاطمه زهرا (س) می‌ پردازد.

همچنین مستند «مامان مجید» یکشنبه 28 دی با محور زندگی شهید قربانخانی و گفتگو با مادر این شهید گرانقدر ساعت 10:30 روانه آنتن می‌شود.

ویژه‌ برنامه معارفی «تن‌های تنها» با محور زندگی و سیره حضرت فاطمه (س) کاری از گروه کودک شبکه دو و به تهیه‌کنندگی اصغرمهدی ابهری است که شنبه و یکشنبه ساعت 15:30 پخش می‌شود.

ویژه‌ برنامه گفت و گو محور «قرار» عنوان دیگر برنامه شبکه دو سیماست که به صورت زنده شنبه 27 دی ساعت 13:30 با کارشناسی خانم علاسوند از بارگاه حضرت معصومه (س) روی آنتن می‌ رود.

همچنین سایر برنامه‌های این شبکه همچون «عصر خانواده»، «در انتهای الوند»، «زنده باد زندگی»،«نمادو» و ... ضمن برخورداری از گزارش های ویژه متناسب با ایام شهادت از مهمانان و کارشناسان مرتبط میزبانی خواهند کرد.

*** «مخاطب خاص» شبکه سه در شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

برنامه ترکیبی «مخاطب خاص» با حضور کارشناسان و مادحین به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) پنجشنبه شب 25 دی ماه بعد از اخبار شبانگاهی ساعت 22:15 به صورت زنده از کربلای معلی روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

ویژه برنامه «در آستان خورشید» پنجشنبه 25 دی ماه از ساعت 18 به صورت ترکیبی در قالب پوشش فاطمیه دوم و ارتباط زنده از نجف اشرف پخش خواهد شد.

برنامه «موکب ثارالله» و «ادب حضور» نیز در روز یکشنبه 28 دی ماه همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) از ساعت ۱۰:۱۵ از آنتن شبکه پخش می‌شود.

برنامه «تکیه گاه» نیز به همین مناسبت در روزهای شنبه و یکشنبه 27 و 28 دی ماه از ساعت 22:15 روی آنتن می رود.

برنامه «در آستان فاطمی» نیز در روزهای شنبه و دوشنبه 27 و 29 دی ماه ساعت 11:30 پخش می‌شود.

همچنین «نوای افلاک» با پخش مداحی مداحان جوان کشور و «لحظه‌ها را دریاب» و کلیپ مناسبتی نیز در فواصل برنامه‌ها از این شبکه  به نمایش در می آیند.

*** «بانوی ایرانی» شبکه چهار همراه سوگوران حضرت زهرا (س)

تامین برنامه شبکه چهار مستند «بانوی ایرانی» و «منادا» را برای پخش در روزهای سوگ بانوی دو عالم در نظر گرفته است و همچنین برنامه شبانه «اهالی شب» که هر پنجشنبه و جمعه به همت گروه اجتماعی تولید و پخش می‌شود، به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) به صورت ویژه روی آنتن می رود.

«اهالی شب» به تهیه کنندگی محمدمهدی سموعی همچون روال گذشته پنجشنبه 25 دی و جمعه 26 دی ماه ساعت 23 به صورت زنده و با اجرای مهرداد ضیائی با پخش آیتم ها و حضور مهمانان در استودیو، روی آنتن می رود.

مستند بانوی ایرانی یا «بانو امین» به روایت زندگی سیده نصرت بیگم امین می‌پردازد که در دوران قبح بودن درس آموزی زنان در جامعه، با پشتکار و سخت کوشی مثال زدنی خود به درجه اجتهاد فقهی می‌ رسد. بانو امین اگرچه در یک خانواده متمول و تاجر به دنیا آمده بود و از 15 سالگی نیز با یک تاجر نام آشنای اصفهانی ازدواج کرد ولی از بحث و درس خود عقب نماند و توانست در سن 40 سالگی علی رغم مخالفت‌هایی که با اجتهاد یک زن در جامعه مطرح بود، از علمای طراز اول دوران اجازه اجتهاد خود را کسب کند. بانو امین اولین حوزه علمیه بانوان کشور را در اصفهان تأسیس می‌کند و از این طریق اساتید بسیاری از میان بانوان تربیت می‌کند. همچنین ایشان مدرسه‌ ای تأسیس می‌کنند که تمام پرسنل آن را بانوان تشکیل می‌دادند تا امکان علم آموزی برای دختران فراهم آید.

این مستند با کارگردانی زهرا شاهین فر و تهیه کنندگی مهدی مطهر، تولید شده است که شنبه 27 دی ماه ساعت 22 پخش می‌شود.

ویژه برنامه «تکیه هنر» کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار است و شنبه شب 27 دی ماه ساعت 23 روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

این برنامه به نوعی یک مواجهه متفاوت با آثار هنری آئینی است. آثار هنری موسیقی، تجسمی (نقاشی)، شعر، معماری و سینما در قالب روایتی متفاوت و منسجم روایت می‌شوند.

در این برنامه به سراغ آثاری از گذشته تا به امروز، از وصال شیرازی در شعر تا قیصر از سلطان محمد، در نقاشی تا حسن روح الامین و ... می رود. «تکیه هنر» به تهیه کنندگی مهدی طهماسبی، ادای دینی است از سوی هنرمندان و صاحبان آثار به ائمه علیهم السلام.

سایر برنامه‌های زنده و روتین شبکه چهار نیز منعطف با این مناسبت تولید و پخش خواهند شد.

*** به دنبال «بهشت بی نشان» در شبکه پنج 

ویژه برنامه «سخنرانی مذهبی» با کارشناسی حجت الاسلام حسینی قمی از مسجد مقدس جمکران به موضوع بررسی سیره و سبک زندگی فاطمی می‌پردازد.

برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» روز شنبه 27 دی ماه ویژه این مناسبت روی آنتن می رود. بررسی زندگی فاطمی موضوع اصلی تا نیایش است.

برنامه «عطر عاشقی» جمعه 26 دی ماه در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به بیت الزهرا منزل حاج قاسم سلیمانی می رود و حجت الاسلام احمد شرفخانی کارشناس مذهبی درباره آثار و علائم منتظران ظهور سخنرانی می‌کند و جواد حسین خانی نیز با نوای دلنشینش زیارت آل یس  را در مزار شهدای کرمان تلاوت می‌کند.

اما مستند «عشق یعنی...» به تهیه کنندگی علیرضا کرمی در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) نیز پخش می‌شود.

ویژه برنامه «رضوان» نیز از شب شهادت حضرت فاطمه (س) تا ولادت با سعادت این بانوی امت روی آنتن شبکه پنج می رود. این برنامه به تهیه کنندگی‌هادی سمیعی و با مشارکت آستان قدس رضوی (ع) از شبکه پنج سیما تماشایی خواهد شد.

برنامه «بهشت بی نشان» میان برنامه ای ترکیبی است که در شب و روز شهادت حضرت زهرا (س) پخش می‌شود. این میان برنامه دارای آیتم هایی مانند کلام بزرگان (سخنان امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی) مداحی، نریشن و... است.

«حدیث یاس» با مداحی سید امیر حسینی از مشهد مقدس در شب و روز شهادت دخت گرامی‌پیامبر اکرم (س) روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

همچنین گروه اجتماعی با برنامه «یه روز تازه» و گروه خانواده و کودک با برنامه «به خانه بر می‌گردیم» روز شنبه معطوف به شهادت حضرت زهرا (س) پخش می‌شود.

برنامه «یه روز تازه» که میزبان مادر شهید می‌شود، با اجرای موسیقی گروه سرود میهمان خانه مخاطبان می‌شود و موسیقی تصویر با موضوع شهادت حضرت فاطمه (س) نیز تقدیم مخاطبان خواهد شد.

برنامه «به خانه بر می‌گردیم» با حضور دکتر منتظری کارشناسان مذهبی از سجایای اخلاقی حضرت زهرا (س) می‌گوید و طبخ حلوای نذری را به مخاطبان آموزش می دهد.

*** «ام ابیها» ویژه شهادت بانوی آب و آیینه در شبکه قرآن

شبکه قرآن شب شهادت بانوی دو عالم ساعت 19 تا 20، ارتباط زنده تصویری با حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و ساعت 22 تا 23 با حرم مطهر رضوی علیه السلام برقرار می‌کند.
همچنین برنامه «ام ابیها» که شامل بخش های متنوع نظیر، سخنرانی، مداحی، معرفی کتاب و شعرخوانی درخصوص شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها است از دیگر برنامه‌های این شبکه است که ساعت 21:15، تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.
در روز شهادت نیز ساعت 11 تا 11:45 دل های مخاطبان روانه حرم منور رضوی می‌شود و ساعت 13:30 مراسم عزاداری شهادت مادر سادات از حسینه امام خمینی (رحمت الله علیه) و بیت رهبری پخش و ساعت 15:10 تا 16 قرائت زیارت حضرت زهرا سلام الله علیها و ذکر توسل نیز از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها روی آنتن می رود.
همچنین «شرح خطبه فدکیه» با سخنرانی آیت الله مصباح یزدی روزهای شنبه تا دوشنبه ساعت 16، برنامه «روبراه» روزهای شنبه و یکشنبه ساعت 24 و ویژه برنامه سحرگاهی تسبیح ساعت 4:30 بامداد، برنامه «خوشبخت» با موضوع خانواده ساعت 9 صبح روز شهادت و سخنرانی آیت الله جاودان ساعت 10:15 با موضوع شهادت دختر گرامی نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم هم از دیگر برنامه‌های شبکه معارف سیماست که به مناسبت شهادت بزرگ بانوی اسلام پخش می‌شوند.

 *** «هفت آسمان» همراه شبکه هفت

ویژه برنامه «هفت آسمان» در شب و روز شهادت حضرت زهرا (س)، از شبکه آموزش پخش می‌شود. این برنامه تولیدی که در دو مکان دانشگاه امام صادق و امامزاده قاسم شمیران تولید شده است با حضور مهمان‌هایی روی آنتن می رود.

در قسمت اول این برنامه که در دانشگاه امام صادق (ع) تولید شده است؛ دکتر سیده معصومه طباطبایی از حافظین کل قرآن کریم و از مدرسان و مدیران بنام حوزه به موضوع غیرت، عفت، حیاء؛ پاسداشت حریم خانواده می‌پردازد. این برنامه 27 دی ماه میزبان نگاه مخاطبان شبکه خواهد بود.

قسمت دوم برنامه که در امامزاده قاسم تهیه شده و روز شهادت بانوی دو عالم 28 دی ماه پخش می‌شود؛ دکتر فیاض بخش به موضوع گذشت، سازش و آیین همسرداری خواهد پرداخت.

برنامه «هفت آسمان» به تهیه کنندگی سیدمحمدحسین رسولی و کارگردانی مهدی رضایی و اجرای محبوبه عزیزی و فاطمه رسولی در حیاط دانشگاه امام صادق (ع) و امامزاده قاسم (ع) شمیرانات ضبط شده است.

*** «راویان» شبکه سلامت در سوگ دخت پیامبر

تامین برنامه شبکه سلامت در شب و روز شهادت با تهیه وله و کلیپ هایی کوتاه و جانمایی در جدول پخش به سوگ می نشینند.

ویژه برنامه «راویان» در شب و روز شهادت بانوی دو عالم با حضور مداحان اهل بیت و کارشناسان حوزه روان شناسی ساعت 19 روی آنتن شبکه سلامت می رود.

مستند «ما سه نفر» که یادبود شهدای مدافع سلامت است روز شنبه 27 دی ماه ساعت 20 و مستند «سردار سپید» که زندگی نامه و خدمات شهید علی احمدی است ساعت 18 از دیگر برنامه‌های ویژه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) است.

 *** سوگواره فاطمی‌شبکه افق با «تکیه»

شبکه افق از پنجشنبه 25 دی ماه به مدت ده شب از ساعت 18 پخش خواهد شد؛ در 5 شب اول سخنرانی و نوحه‌خوانی را از اصفهان و در 5 شب دوم به صورت تولیدی سخنرانی مذهبی پخش می‌شود.

ویژه برنامه گفت وگو محور «تکیه» در شب و شام شهادت از ساعت 21 تا 22 و در روز شهادت از ساعت 10 تا 12 در گفت و گو با کارشناسان حوزوی و اساتید دانشگاهی درخصوص شخصیت و سیره حضرت زهرا (س) روی آنتن شبکه افق می رود.

*** تماشای در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) «کوچه» از قاب شبکه جام جم

ویژه برنامه «کوچه» با موضوع ذکر فضائل و مناقب بانوی دو عالم، حضرت زهرا (س) از 25 دی ماه به مدت سی شب در ساعت 23:45 پخش می‌شود.

این برنامه با موضوع شرح و توصیف صفات کریمه حضرت زهرا (س) تهیه و تولید شده و ارائه پیام های کوتاه قرآنی، پخش روایات همراه با موسیقی مناسب با محتوای احادیث آن حضرت یا روایات دیگر ائمه معصومین درباره حضرت فاطمه زهرا (س)، تشریح شخصیت حضرت زهرا (س) و ابعاد مختلف زندگی ایشان به عنوان الگوی انسان کامل و نه فقط الگوی زنان، از جمله بخش های مهم این برنامه است.

*** «به توان خدا» شبکه امید در شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

برنامه «به توان خدا» شنبه و دوشنبه 27 و 29 دی ماه ساعت 17:45، سیره زندگانی حضرت زهرا (س) را به کارشناسی حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی هدایت بررسی می‌کند. این برنامه به تهیه کنندگی جواد بیک محمدی از شبکه امید پخش می‌شود.

برنامه «قاب امید» نیز که هر روز ساعت 17:15 روی آنتن شبکه امید می رود از شنبه تا دوشنبه 27 تا 29 دی ماه با بخش های مختلف به طور ویژه به شهادت بانوی دوعالم می‌پردازد.

همچنین برنامه «ما نوجوانان» روز جمعه 26دی ماه ساعت 13:30 به پخش آثار تولید شده توسط نوجوانان پیرامون شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخته و با نوجوانان تولید کننده آثار گفت وگو می‌کند.

*** «نسیم آوا» در سوگواره فاطمی‌شبکه نسیم

برنامه‌های «کتاب باز» ساعت 19، ویژه برنامه «نسیم آوا» ساعت 22:30، «نمای نزدیک» ساعت 22، مستند «پرتره رخ» ساعت 24، «هزار داستان» ساعت 21، سریال «گشت پلیس» ساعت 20 و «تور بزرگ» ساعت 23 از پنجشنبه 25 دی ماه از قاب شبکه نسیم پخش می‌شود.

برنامه «کتاب باز» طبق روال جدول پخش شبکه نسیم شنبه تا پنجشنبه ساعت 19 با اجرای سروش صحت میزبان اهالی این حوزه و منعطف این روزهای غمبار خواهد بود.

«هزار داستان» در این شب‌ها ساعت 21 با روایت متفاوت از زندگی و بیان تجربه‌های درس آموز با میزبانی نصرالله مدقالچی، شهرام‌عبدلی، رزیتا غفاری، لاله صبوری و مرجان گلچین، پخش می‌شود.

پشت صحنه جذاب سینمای ایران در «نمای نزدیک» به نمایش در می‌آید در این نوبت علاقمندان می‌توانند روند تولید فیلم «خروج»، «سد معبر»، «سوءتفاهم»، «پرسه در مه» و «آبادان 1160» را در ساعت 22 به تماشا بنشینند.

ویژه برنامه «نسیم آوا» با دعوت از خوانندگان که در ثنای حضرت فاطمه زهرا سلام الله علی‌ها تولید اثر داشتند، هر شب ساعت 22:30 روی آنتن می رود. چنگیز حبیبیان، مهراج محمدی، مهدی شکوهی و محمد حشمتی مهمان این برنامه هستند.

مستند «تور بزرگ»؛ متمرکز در شناخت و قابلیت‌های خودرو در فضا‌های متنوع و مناطق جذاب طبیعی است. این مجموعه پر طرفدار که در بین علاقه‌مندان به این رشته جایگاه ویژه و برجسته‌ای پیدا کرده است را می توانید ساعت 23 بیننده باشید.

مجموعه مستند «پرتره رخ» از هنرمندان برجسته کشور آقای امین تارخ، داریوش فرهنگ، سعید نیکپور، میکائیل نشانی و مسعود کرامتی برای این شب‌ها در ساعت 24 پیش‌بینی شده است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما