امروز يك شنبه  ۹ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

در نزاع رسانه ای با مستکبران خون شهدا ما را بیمه می‌کند

مشاهده ۴۲۴
۱۳۹۷/۰۹/۱۷- ۰۲:۲۵

مراسم سیزدهمین سالگرد حادثه هواپیمای c130 با حضور مسئولان، فرماندهان ارتش و جمعی از خانواده های معظم شهدا در مقبره شهدای اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی حجت الاسلام موسوی مقدم قائم مقام رئیس رسانه ملی، با بیان جایگاه و مرتبه شهادت در سوره ملک کلام الله مجید گفت: این آیات مرتبه شهادت  را از زاویه دیگری در قلمرو بزرگی که بلندای آفرینش است، مطرح و آن را به عنوان گل سرسبد مرگ و آفرینش معرفی می‌کند. وی افزود: شهادت فقط در میدان رزم نیست و آن‌هایی  که با قصد غربت در پی کسب روزی  حلاند هم اگر جانشان را از دست بدهند  مهاجر الی الله  و  شهید حقیقی هستند.

قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما، با بیان اینکه  یکی از عرصه‌هایی که امروز با آن مواجه هستیم جنگ و نزاع رسانه ای است گفت: شهدایی که امروز یادشان را گرامی می‌داریم در هر دو زمینه هم فعالیت رسانه ای هم کسب روزی حلال و پیشی گرفتن از بقیه سرآمد بودند و این جایگاه رفیع که امروز به دست آورده اند حاصل همان تلاش است. وی خطاب به خانواده شهدای رسانه گفت: این جایگاه رفیع مرهون تربیت درست شما است و شما در اجر و مزد و پاداش این شهیدان سهیم  هستید.

حجت الاسلام موسوی مقدم با بیان اینکه باید مقام و جایگاه شهید پاس و داشته شود و راه و آرمان‌های شهدا تداوم یابد گفت: شهید از کسانی که نگذارند آرمان‌هایشان ادامه پیدا کند انتقام می‌گیرد. وی افزود: اگر فضایل اخلاقی در جامعه ای کمرنگ شود ناسپاسی به اهداف عالی شهدا است و شهدا نمی‌گذارند مسیرشان بدون سرمنزل باقی بماند؛ چون شهدا چون پرتوی تابناک زنده اند و نسل های آینده را بیمه خواهند کرد.

قائم مقام رئیس رسانه ملی با بیان اینکه کسانی که با قلم و گفتارشان جلوی اعتلای این مسیر را می‌گیرند منتظر انتقام جویی شهیدان باشند گفت: تاریخ اثبات کرده هرکس از مسیر شهدا فاصله گرفته آبرو و اعتبارش را از دست داده است.

وی در پایان تأکید کرد: خون شهدای رسانه نخواهد گذاشت مستکبران در نزاع رسانه ای با ما ، پیروز شوند.

در این مراسم حجت الاسلام صنعت پور رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه شهیدان در حقیقت برای استقرار کلمه الله و اهتزار پرچم لا اله الا الله به میدان رفتند و جانشان را فدا کردند گفت: این شهدای رسانه که در حادثه هواپیمایی به شهادت رسیدند مهاجر الی الله شدند. وی افزود: صرف اینکه انسان در حوزه رسانه کار کند فضیلت نیست، فضیلت در جایی رقم می خورد که واقعیت و حقیقت را فریاد کند و این‌ها راویان صادق بودند و به جایگاه مهاجرت الی الله دست یافتند.

در این  مراسم همچنین از شهیدان سیدحمیدرضا حسینی و حمیدرضا میرزاده از خبرنگاران اعزامی‌به خانه خدا که در حادثه منا به شهادت رسیدند و شهدای مدافع حرم چون شهید محسن خزایی و داود جوانمرد که از خبرنگاران رسانه ملی بودند و در سوریه به شهادت رسیدند یاد شد

بیانیه خانواده شهدای اصحاب رسانه و ارتش جمهوری اسلامی ایران

در این مراسم بیانیه خانواده شهدای اصحاب رسانه و ارتش جمهوری اسلامی ایران قرائت شد :

1- امروز در سیزدهمین سالگرد شهادت عزیزانمان و در اوج عزت چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گرد هم آمده ایم تا ادامه دهنده راه عزیزان شهیدمان باشیم و در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، تا پای جان ایستادگی کنیم . پیمان می‌بندیم که همواره پشتیبان و گوش به فرمان ولایت فقیه باشیم و در راه تحقق آرمان‌های مقدس شهدا گام برداریم .

2- باور راسخ داریم که اصحاب رسانه ، مجاهدان خط مقدم جنگ نرم و تقابل فرهنگی با دشمن هستند و شهیدان عزیزمان را از پرچمداران این مجاهده فرهنگی میدانیم .  دشمن بداند که اگر امروز همچنان ایران اسلامی در معرض هجمه فرهنگی دشمن زبون قرا دارد . ما خانواده شهدای اصحاب رسانه سنگر جهاد فرهنگی فرزندانمان را خالی نخواهیم گذاشت و بار رسالتشان را در مبارزه با جنگ نرم دشمن و حفظ و حراست از مرزهای فرهنگی ایران اسلامی‌بر دوش خواهیم کشید . هم قسم می‌شویم که در این مسیر پر افتخار دوشا دوش هم و با اتحاد و همدلی تا آخرین قطره خونمان مبارزه کنیم .

3- سران استکبار جهانی و منحوس صهیونیستی باید بدانند که پیمان و پیوند ما با انقلاب اسلامی ملت مقتدر ایران همیشگی است و هرگز خللی در این اندیشه انقلابی و صلابت پیمانمان نخواهند یافت ، همرا ملت و تابع رهبر معظم انقلاب هستیم و فرامین حکیمانه معظم له را در تمام شئون زندگی نصب العین قرار می دهیم . از اذن جهان گرفته تا مجاهده فرهنگی . از مقاومت در عرصه دفاعی گرفته تا مقاومت اقتصادی و حمایت از کالای داخلی .دشمن بداند که رمز وحدت ما پیوستگی به ولایت فقیه است و این پیوستگی پایدار خواهد بود با تمام فتنه‌های آنان را به شکست تبدیل کنیم.

4- وصیت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و شهیدان سرافرازمان همواره این بوده که تسلیم زورگویی‌ها و فتنه گری‌ها نشویم و ما نیز در جوار بارگاه ملکوتی حضرت امام (  قدس سره )  و شهیدان خلداشیانمان پیمان می‌بندیم که برای مبارزه با تفکرات شوم و تصمیمات نابخردانه استکبار و مزدوران آن  آمریکای جنایتکار و هم پیمانان کج اندیشش با تمام توانمان ایستادگی خواهیم کرد .

5- بهترین عزیزانمان را در راه تحقق آرمانهای انقلاب و اسلام عزیز تقدیم کرده ایم و به آن افتخار می‌کنیم از مسوولین و مدیران کشور نیز تقاضا داریم که همچنان همت خود را برای اقتدار و سربلندی ایران عزیز بیش از بیش بکار بندند و در برابر توطئه‌های شوم استکبار همچنان قوی و استوار ایستادگی کنند.

 

گفتنی است خبرنگاران رسانه ملی ‌پانزدهم آذرماه سال 84برای پوشش رزمایش عاشقان ولایت در چابهار از شبکه‌های خبر، دو، یک، واحد مرکزی خبر و صدای جمهوری اسلامی ایران عازم این ماموریت شدند که در سانحه‌هوایی به درجه رفیع شهادت رسیدند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما