امروز دوشنبه  ۳۱ تير ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

پرس تی وی میزبان «غریبه کوچک»

مشاهده ۱۹۹
۱۳۹۷/۱۱/۱۷- ۱۲:۴۹

پرس تی وی میزبان «غریبه کوچک»

فیلم سینمایی «باشو غریبه کوچک» محصول سال 1364 سینمای ایران در برنامه این هفته «ایران سینما» (Iran Cinema) نقد و بررسی می‎شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به تهیه‌کنندگی کیانوش الطافی «باشو غریبه کوچک» از ساخته‌های بهرام بیضایی کارگردان کهنه کار سینمای ایران را بررسی می‎کند.

این فیلم، داستان پسرکی به نام «باشو» را روایت می‌کند که در یکی از بمباران‌های جنوب کشور در جریان جنگ ایران و عراق، ویرانی خانه و خانواده خود را به‌چشم دیده است. او خود را به کامیونی در حالِ کوچ می‌اندازد و در آن خوابش می‌برد و زمانی که چشم می‌گشاید، کامیون به شمال کشور رسیده ‌است. «باشو» در این سفر به مزرعه زنی به نام «نایی‌جان» می‌رسد که داستان‌هایی برای آن‌ها اتفاق می افتد. فیلم سینمایی «باشو غریبه کوچک» موفق به دریافت جوایز مختلف داخلی و خارجی شده که از آن جمله جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم هنر و تجربه اوبرویلیه فرانسه در 1990، جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم آدانا ترکیه در سال 1991، دیپلم افتخار منتقدان حرفه‌ای بلژیک به خاطر انتخاب به عنوان یکی از پنج فیلم برتر سال 1992 و جایزه ویژه جشنواره فیلم پروین اعتصامی در سال 1370، بوده است.

«ایران سینما» پنجشنبه 18 بهمن، ساعت 10 از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه جمعه ساعت 17:20 ، شنبه 7 و یکشنبه ساعت 14، خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما