امروز پنج شنبه  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

رئیس رسانه ملی مهمان پروژه سریال شهید باکری

مشاهده ۱۶۱
۱۴۰۰/۰۹/۰۶- ۰۹:۳۲

دکتر پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما با حضور در پشت صحنه مجموعه تلویزیونی شهید باکری که به روایت فرازهایی از زندگی شهید مهدی باکری می‌پردازد در جریان روند تولید این مینی سریال قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر جبلی در این بازدید که بیش از چهار ساعت به طول انجامید در جریان جزئیات و روند تولید این مجموعه تلویزیونی قرار گرفت و گپ و گفتی صمیمانه با عوامل این سریال داشت.

سید هادی حجازی فر بازیگر و کارگردان این مجموعه تلویزیونی با اشاره به دشواری‌های ساخت این سریال گفت: اگر چه این سریال هفت قسمت است اما ساخت آن به اندازه هفت فیلم سینمایی برای ما سخت و دشوار بود. وی ادامه داد: تلاش کردیم برای پذیرش هر چه بهتر قصه فیلم نزد مخاطب، شخصیت شهید باکری را از نگاه دیگر شخصیت های داستان روایت کنیم.

حجازی فر که خود عهده دار نقش شهید باکری است گفت: تصویربرداری این مینی سریال تا یک ماه دیگر به پایان می رسد و امیدوارم بتوانیم با این مجموعه تلویزیونی کیفیت سریال های حوزه دفاع مقدس را به میزان قابل توجهی ارتقا دهیم. رئیس رسانه ملی که با همراهی حمید شاه آبادی معاون سیما و حسین قرایی مدیرکل روابط عمومی از صحنه‌های مختلف سریال دیدن کرد با یکایک بازیگران و عوامل سریال آشنا شد. دکتر جبلی در این بازدید با اشاره به دشواری پروژه‌های حوزه دفاع مقدس گفت: کارهای نمایشی مرتبط با دفاع مقدس کارهای سختی است و ما باید امانت دار خوبی برای انتقال داستان‌ها و اتفاقات این دوره به نسل های آینده باشیم. ایشان که به مناسبت هفته بسیج از روند تولید این پروژه دیدن می‌کرد افزود: در هفته بسیج این بازدید از پشت صحنه سریال شهید باکری انجام شد تا از زحمات شبانه روزی آقای حجازی فر تشکر کنم ایشان تلاش زیادی کردند تا این کار فاخر هر چه زودتر به نتیجه برسد و مردم ما بتوانند گوشه ای از ایثارگری‌های بزرگان دفاع مقدس را ببینند.

رئیس رسانه ملی با اشاره به غنی بودن سوژه‌های شخصیت های برجسته دفاع مقدس گفت مسئولیت ما در نمایش چهره‌های ماندگار و پرآوازه دفاع مقدس یعنی فرماندهان شهید به مراتب سخت تر است چرا که نشان دادن داستان یک شخصیت فقط یک بار امکان پذیر است و همان یک بار باید به بهترین شکل ممکن باشد. آقای جبلی ابراز امیدواری کرد که تیم این سریال با همه وسواس ها و دقت نظر ها موفق باشند و یک الگوی خوب را به مردم نشان دهند به گونه ای که رسانه ملی نیز به مکانیزمی دست پیدا کند تا در فواصل کوتاه تر چنین سریال های ارزشمندی را تولید کند.

گفتنی است شهید مهدی باکری از فرماندهان سرافراز دفاع مقدس و فرمانده لشکر 31 عاشورا بود و در عملیات بدر در تاریخ 25 بهمن ماه سال 63 به سبب شرایط حساس عملیات، طبق معمول، به یکی از خطرناک ترین صحنه‌های کارزار وارد شد و در حالی که رزمندگان لشکر را در شرق دجله هدایت و تلاش می‌کرد تا مواضع تصرف شده را در مقابل پاتک های دشمن تثبیت کند بر اثر اصابت تیر مستقیم دشمن ندای حق را لبیک گفت. هنگامی‌که پیکر مطهر این شهید عزیز را از طریق آب های هورالعظیم انتقال می دادند، قایق حامل پیکر وی، مورد هدف آر پی جی دشمن قرار گرفت و قطره ناب وجودش به دریا پیوست.

تصاویر

امتیاز شما