امروز دوشنبه  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
مائده نجفی: «بازیگر واقعی می‌تواند در هر نقشی هنرنمایی کند»
مائده نجفی: «بازیگر واقعی می‌تواند در هر نقشی هنرنمایی کند»

نقش والدین در رشد و پیشرفت فرزند خود

مشاهده ۱۵۵
۱۴۰۱/۰۹/۱۸- ۱۸:۳۰
تعداد بازدید:155

مائده نجفی، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: من سعی می‌کنم در زندگی‌ام نقطه‌گذاری نکنم و آینده را از قبل برای خود مشخص نکنم چرا که دوست دارم از مسیر ماجراهای زندگی‌ام لذت ببرم؛ تلاش من آن است که در لحظه زندگی کنم و نگران آینده نباشم.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نجفی افزود: من به مطالعه کردن علاقه دارم و سعی می‌کنم از هر چیز یک درس جدید بگیرم؛ در زندگی من، پدرم یک قهرمان به حساب می‌آید و مادرم نیز حامی فوق‌العاده‌ای است. درس برای من در اولویت قرار دارد و ترجیح می‌دهم تحصیل خود را ادامه دهم و وارد رشته پزشکی شوم؛ هدف من از کودکی آن بوده که تحصیلات پزشکی داشته باشم و جراح مغز و اعصاب شوم.

 او ادامه داد: من مدتی کتاب‌ها را به زبان انگلیسی ‌می‌خواندم و پس از مدتی تصمیم گرفتم این کتاب‌ها را ترجمه کنم و در این مسیر موفق عمل کردم؛ کتاب‌هایی که ترجمه کردم بیشتر در حوزه کودک و نوجوان بوده‌اند. در مدرسه ما کلاس‌های داستان‌نویسی داریم که به آن نیز علاقه دارم اما به عنوان یک هدف به آن نگاه نمی‌کنم.

 وی اظهار داشت: من به ورزش نیز بسیار علاقه دارم و به صورت حرفه‌ای کاراته کار می‌کنم؛ متاسفانه امسال نتوانستم وارد اردوی تیم ملی شوم اما در نظر دارم سال آینده به مسابقات بین‌المللی راه پیدا کنم. خوشبختانه خانواده‌ام هیچوقت چیزی را به من تحمیل نکرده‌اند و من همواره خود مسیر زندگی‌ام را انتخاب کرده‌ام.

 او گفت: من در بازیگری بیشتر نقش در فیلم‌های اجتماعی داشته‌ام و حاضر هستم تمام نقش‌های مناسب را بازی کنم چرا که باور دارم یک بازیگر واقعی می‌تواند نقش‌های مختلف را بازی کند. من از پدرم یاد گرفتم تا جسور باشم و با وجود خستگی‌هایی که ممکن است پیش بیاید خسته نشوم همچنین از طرف دیگر مادرم صبوری را به من یاد داده است.

 آقای نجفی، پدر بازیگر سینما و تلویزیون گفت: من سعی می‌کنم شرایطی را برای فرزندم فراهم کنم تا او بتواند از امکاناتی که برای من مهیا نبود برخوردار شود؛ برای مثال من هیچوقت در دانستن زبان انگلیسی موفق عمل نکردم و همیشه تمایل داشتم برای فرزندم شرایطی را فراهم کنم تا در این رشته پیشرفت داشته باشد. به دنبال این مسئله دخترم را از سه سالگی به کلاس زبان فرستادم و او توانست تا ۱۱ سالگی چند کتاب ترجمه کند.

 وی افزود: من همواره سعی کردم به مردم خدمت کنم و به همین دلیل تلاش کرده‌ام تا فرزندم را به گونه‌ای بزرگ کنم تا او نیز به مردم کمک کند و نیکوکار باشد. متاسفانه در نسل ما والدین به درستی از فرزندان خود حمایت نمی‌کردند و به همین دلیل من خواستم فرزندم شرایط مشابهی را تجربه نکند.

 گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

 

امتیاز شما