امروز دوشنبه  ۲۷ دی ۱۴۰۰

سوگواری مخاطبان شبکه یک با روضه هنرمندانه «حدیث غربت»

مشاهده ۴۰۳
۱۳۹۹/۱۰/۲۷- ۰۹:۲۳

همزمان با شب شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) شبکه یک سیما با ویژه برنامه «حدیث غربت» به ساحت مقدس دخت پیامبر(ص) عرض ارادت می کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی مجید صفری، کاری از گروه معارف اسلامی‌شبکه یک سیماست که در سه قسمت یک ساعته از امروز تا دوشنبه ساعت 16 روی آنتن می رود. به گفته مجید صفری، «حدیث غربت» برنامه گفت و گو محوری متفاوت است که در هر برنامه میزبان مهمانانی با سبک های مختلف اجتماعی و با تم معارفی خواهد بود. او به دکور متفاوت این برنامه اشاره کرد و اظهار داشت: این برنامه در شهر مقدس قم و در دکوری بسیار جذاب که در آن فضای قدیمی مدینه و کوچه‌های بنی‌هاشم بازسازی شده، تولید شده است.
این تهیه کننده با اشاره به اینکه این برنامه تکرار برخی اتفاقات مدینه، غربت حضرت علی(ع) و مظلومیت حضرت زهرا(س) را روایت می‌کند، تصریح کرد: اجرای برنامه بر عهده سیدکاظم احمدزاده است و در هر برنامه با دعوت از مهمانانی خاص، به نقش اهل بیت (ع) در زندگی شخصی و موفقیت آن‌ها اشاره می‌ کند.
در «حدیث غربت» مهمانان این برنامه با مادران خود به برنامه می آیند. حجت الاسلام ناصر رفیعی کارشناس، جعفر دهقان بازیگر، پویا بیاتی خواننده، امید معنوی نغمه گر آیینی و مینا شیرخان از مهمانان اولین برنامه روز شنبه 27 دی به شمار می آیند.
غربت اهل بیت، فضای مدیریت یک تنه حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) و ارتباط آن به مسائل روز جامعه و پاسخ به نیازهای جوانان از محورهای اصلی این برنامه است که مجید صفری به آن اشاره کرد.
تولید و پخش20 نماهنگ متفاوت درخصوص حضرت فاطمه (س) است که در طول سه روز پخش برنامه، نمایش داده می‌ شود. از جمله نماهنگ «سلام مادر» به خوانندگی پویا بیاتی و با شعری از قاسم صرافان و تنظیم مهدی خیرخواهی پخش می‌شود.
تیتراژ ابتدایی «حدیث غربت» را هم محمد حسین پویان فر و محمد فصولی با شعری از امیرحسین الفت، سعید پاشازاده و میثم کربلایی خوانده است. برای تیتراژ پایانی این برنامه هم صلوات خاصه حضرت زهرا (س) با صدای علی اصغر انصاریان در نظر گرفته شده است.
حجت الاسلام سید حسین مومنی کارشناس، مجید تال و مهدی رحیمی‌شاعر و سید جواد هاشمی‌ بازیگر از دیگر مهمانان برنامه «حدیث غربت» خواهند بود.

ویدئوها

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما