امروز پنج شنبه  ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

استقبال مخاطبان شبکه سحر در شبه قاره هند از سریال های ایرانی، آغاز پخش سریالی جدید برای اردوزبانان
استقبال مخاطبان شبکه سحر در شبه قاره هند از سریال های ایرانی، آغاز پخش سریالی جدید برای اردوزبانان

«بانوی عمارت» به زودی به شبه قاره هند می رود

مشاهده ۱۴۶
۱۴۰۰/۰۱/۱۴- ۱۱:۳۴
تعداد بازدید:146
با هنرمندی دوبلورهای پیشکسوت شبکه جهانی سحر، مجموعه تلویزیونی فاخر«بانوی عمارت» برای مخاطبان اردو زبان شبه قاره هند دوبله و به زودی پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، امیر علی زینلی، مدیر دوبلاژ کانال اردو شبکه سحر، در گفت و گو با روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، از دوبله مجموعه تلویزیونی «بانوی عمارت» به زبان اردو خبر داد و گفت: این مجموعه که روایتگر حوادث تاریخی و سیاسی مقطعی از دوره قاجار است، توسط دوبلورهای شبکه جهانی سحر دوبله و به زودی از کانال اردو پخش خواهد شد. وی در ادامه خاطر نشان کرد: مخاطبان ما در شبه قاره علاقه وافری به سریال های ایرانی دارند. فضای اجتماعی و فرهنگی و نیز پوشش حجاب بازیگران ایرانی در سریال ها از جمله مواردی است که از علاقمندی‌های مخاطبان در هند و پاکستان به شمار می آید.

زینلی افزود: هدف ما از آماده سازی سریال های تاریخی و مذهبی برای پخش در آنسوی مرزها، معرفی فرهنگ وتاریخ کشور ایران است و از آنجاییکه فرهنگ اردو زبانان شبه قاره به فرهنگ ایران نزدیک است ، لذا استقبال فراوانی از این گونه سریال های ایرانی می‌شود. زیدی علت استقبال این مخاطبان را جذابیت داستان سریال های ایرانی و ضرباهنگ مناسب آن عنوان کرد و افزود: سیر داستانی مشخص و محدود در یک برهه زمانی با داستان پردازی مناسب و نیز بازی‌های خوب هنرپیشگان حرفه ای ایرانی از عوامل علاقمندی مخاطبان اردو زبان هند و پاکستان به سریال های ایرانی است.

شایسته فاطمه درانی، دوبلور پاکستانی الاصل نیز درباره اقبال سریال های ایرانی در هند و پاکستان گفت: بازتاب سریال های تاریخی و مذهبی در میان مردمان شبه قاره هند چه از اهل سنت و چه از شیعیان بسیار عالی و شگفت انگیز بوده است. وی با اشاره به پخش سریال های امام علی (ع)، حضرت یوسف (ع)، مختارنامه و غیره از کانال اردوی شبکه سحر گفت: استقبال گسترده از این مجموعه‌های تلویزیونی آنقدر زیاد بوده که دیالوگ های نقش های اصلی در میان مردم هند و پاکستان با وجود گذشت زمان از پخش آن در حافظه مخاطبان ثبت شده است. 

«بانوی عمارت» به تهیه‌ کنندگی مجید مولایی، یک ملودرام عاشقانه در مقطع تاریخی از دوره قاجار است که از یک سو روایت گر زندگی عاشقانه شاهزاده ارسلان است و از سوی دیگر به یکی از مهمترین حادثه‌های سیاسی آن زمان یعنی ترور ناصرالدین شاه توسط میرزا رضا کرمانی می‌پردازد. حسام منظور، مریم مومن، پانته آ پناهی‌ ها، علیرضا شجاع نوری، نیکی نصیریان، اندیشه فولاوند، غزل شاکری، رامتین خداپناهی، شبنم فرشادجو، رضا نجفی، مینا وحید، مجید سعیدی و پاوان افسر بازیگرانی هستند کهدر مجموعه تلویزیونی «بانوی عمارت» به نویسندگی احسان جوانمرد نقش آفرینی کرده اند. مجموعه تلویزیونی «بانوی عمارت» در 32 قسمت به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد، محصول سال 96 ، به زودی به روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر خواهد رفت۔

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما