امروز دوشنبه  ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

«آیین سپاس» از دکتر غلامحسین زرگری نژاد در رادیو فرهنگ

مشاهده ۹۵
۱۴۰۰/۰۳/۱۹- ۱۴:۰۰
«آیین سپاس» از دکتر غلامحسین زرگری نژاد، تاریخ نگار و استاد دانشگاه، جمعه ۲۱ خرداد از رادیو فرهنگ پخش می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «آیین سپاس» کاری از گروه کتاب رادیو فرهنگ، با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی است که مشاهیر و مفاخر را معرفی می‌کند و این هفته به نکوداشت دکتر غلامحسین زرگری نژاد، تاریخ نگار و استاد دانشگاه اختصاص دارد.

غلامحسین زرگری‌ نژاد، مورخ و محقق تاریخ ایران و اسلام سال ۱۳۲۹ در شهرستان بجنورد زاده شد. وی در سال ۱۳۵۲ به دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران راه یافت و تحصیلات خود را در رشته تاریخ در دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد ادامه داد. در سال ۱۳۷۲ درجه دکترای تخصصی تاریخ را از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرد و به مدت ۳ سال در دانشکده روابط بین‌الملل وزارت خارجه به تدریس تاریخ سیاست و تاریخ اسلام و اندیشه‌های سیاسی در اسلام و ایران پرداخت. وی در سال ۱۳۷۳ به گروه تاریخ دانشگاه تهران پیوست و در سال 1388 با درجه استادی بازنشست شد.

 از مهم‌ترین آثار وی می‌ توان به کتاب‌های تاریخ تحلیلی اسلام، تاریخ صدر اسلام(کتاب برگزیده سال 1379)، نهضت امام حسین و قیام کربلا(کتاب برگزیده سال 1383)، تاریخ تحلیلی اسلام از بعثت تا غیبت، روزشمار تاریخ معاصر ایران، خاطرات نخستین سپهبد ایران، سپهبد امیراحمدی و... اشاره کرد.

در برنامه «آیین سپاس» استاد زرگری نژاد، استادانی چون ناصر تکمیل‌ همایون، هادی خانیکی، داود فیرحی، محمدعلی اکبری و علی دهباشی، درباره این استاد تاریخ سخن می‌ گویند.

علاقه مندان می توانند برنامه «آیین سپاس» را ساعت ۱۲ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز از رادیو فرهنگ پیگیری کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما