امروز جمعه  ۳۰ مهر ۱۴۰۰

پخش بیش از 42 هزار دقیقه برنامه انتخاباتی در شبکه استانی فارس

مشاهده ۱۰۷
۱۴۰۰/۰۳/۳۱- ۱۴:۰۵
صدا و سیمای فارس به مناسبت سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، نقش پررنگی در همراهی مردم داشت، به طوری که در چهار حوزه تولید پیام 6 هزار و 124 قسمت برنامه به مدت 42 هزار و 232 دقیقه روی آنتن برد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سید تقی سهرابی، مدیرکل صدا و سیمای فارس در این زمینه گفت: شبکه فارس از ساعت 6:30 صبح جمعه 28 خرداد پخش ویژه برنامه تلویزیونی «خوشا ایران» و ویژه برنامه رادیویی «ایران جان» را آغاز کرد که تا ساعت 2:15 بامداد شنبه 29 خرداد ادامه داشت. سهرابی افزود: با تلاش همکاران اعزامی‌ به سراسر استان از همان ساعات اولیه رأی گیری، با برقراری ارتباط زنده، تصاویر حضور مردم در پای صندوق های رأی به شبکه‌های سراسری منعکس شد. وی همچنین سامانه تلویزیون اجتماعی را به عنوان یکی از اقدامات بدیع برای انعکاس همزمان حضور مردم در تلویزیون و فضای مجازی معرفی و تصریح کرد: در برنامه‌های انتخاباتی به منظور انعکاس برخط تصاویر ارسالی مردم  از این سامانه که در مرکز فارس طراحی شده است، بهره برداری شد و پخش تولیدات کاربرساخته در اولویت برنامه سازان قرار گرفت.

مدیر کل شبکه استانی فارس ضمن بیان اینکه برای نخستین بار 95 نقطه استان فارس شامل شهرها و روستاها پوشش تصویری و رادیویی داده شد، افزود: از پنجشنبه 27 خرداد تا ساعت 2:15 بامداد شنبه 29 خرداد، در مجموع هزار و 175 دقیقه ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری سیما برقرار شد. سهرابی اظهار داشت: در روز انتخابات 20 ارتباط زنده به مدت 100 دقیقه با شبکه‌های سراسری رادیو و 22  ارتباط زنده به مدت 110 دقیقه با رادیوهای مراکز استانی برقرار شد. وی در ادامه با بیان اینکه در روز انتخابات 167 ارتباط زنده به مدت 995 دقیقه با شبکه سراسری ملی و بین المللی صورت گرفت، افزود: در این دوره توجه جدی به شهرستان‌ها، شهرها و حتی روستاهای سراسر استان شد و حضور قومیت ها با لباس ها، آیین‌ها و لهجه‌ها و نواهای متنوع زینت بخش برنامه‌ها بود و برای نخستین بار گروه تولیدی و فنی به شهرستان نورآباد و سپیدان اعزام و تصاویری زیبایی از مراسم پرشور و نشاط مردم ممسنی با پوشش لباس محلی به تصویر کشیده شد. همچنین گزارشگران اعزامی، گزارش های ویژه ای از حضور اقوام مختلف با لباس محلی از جای جای استان مخابره کردند.

مدیر کل صدا و سیمای فارس در بخش دیگری از سخنانش گفت: در استودیو زیبای برنامه «خوشا ایران» هم خوانندگان متعددی ترانه‌های بومی محلی سر دادند و گروه سرود ناشنوایان با لباس قومیت های مختلف در چندین نوبت و گروه‌های سرود دانش آموزی برنامه اجرا کردند. سهرابی تصریح کرد: با اقدام ویژه فضای مجازی هم با راه اندازی پویش «مرد میدان» و بهره برداری از سامانه تلویزیون اجتماعی، هزار و 920 عکس و تولید مردمی از بستر این اپلیکیشن دریافت، منتقل و به صورت همزمان و زنده در  ویژه برنامه «خوشا ایران» و در رادیو نمای فارس نمایش داده شد. همچنین با اعزام 6 گروه گزارشگر در سطح شهر شیراز و برقراری ارتباط با 70 خبرنگار آزاد و افتخاری پوشش رادیویی در اقصی نقاط استان به صورت وسیع داده شد. از سویی مسابقه عکس ماندگار در رادیو نما برگزار و تصاویر ارسالی به تعداد 750 عدد نمایش داده شد. به طور کلی در طول دوره انتخابات بیش از سه هزار و 200  اسلاید تهیه و از رادیو نما پخش شد.

مدیر کل شبکه استانی فارس با بیان اینکه ارتباط مستمر با ستاد انتخابات استان و انعکاس مستمر نقطه نظرات مسئولان برگزاری انتخابات و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی لازم به طور جداگانه در برنامه‌های صدا و سیما و بخش های خبری تا پایان ساعات رأی گیری ادامه داشت، افزود: به این منظور 8 گروه پرتابل خبری در شیراز (حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (ع)، ستاد انتخابات، نماز جمعه و 5 گروه در شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز شهر )، 33 شهرستان، 15 بخش، 5 شهر و 2 خبرنگار ویژه فضای مجازی استان، 6 دفتر خبری شهرستان‌های جهرم، لارستان، اقلید، فسا، نی ریز،  گراش  و 70 خبرنگار آزاد و افتخاری، پوشش خبری روز انتخابات در معاونت خبر مرکز فارس را به عهده داشتند.

سهرابی تصریح کرد: در واحد موسیقی مرکز 6 قطعه موسیقی جدید و ویژه با عناوین «ایران من»، «عشق وطن»، «میلاد روشنایی‌ها»، «ما ایرانی‌ها»، «چشمه چشمه جوشانیم» و «ایران شکوه بی پایان» تولید و با همکاری حوزه سیما نماهنگ های ویژه ای نیز بر اساس آن تولید شدند. همچنین دو قطعه موسیقی سال های قبل با عناوین «رای من» و «تصویر فرزند ایران» تصویرگذاری مجدد و به صورت  مستمر از شبکه‌های سراسری تلویزیونی و رادیویی و شبکه استانی پخش شد.

مدیر کل صدا و سیمای فارس در پایان برگزاری 2 پویش «چرا رأی بدهیم» و پویش «رأی می دهم» در سیما، برگزاری مسابقه عکس ماندگار در رادیو نما،  برگزاری 3 پویش #مردم  میدان و #رأی اولی‌ها و #با هم برای فردا و تولید و انتشار هزار و 845 پست فضای مجازی را از اقدامات شبکه فارس برای انتخابات 28 خرداد برشمرد.

       

 

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما