امروز يك شنبه  ۲۸ شهريور ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

تازیانه‌های سلوک ویژه برنامه رادیو فرهنگ در بزرگداشت سنایی غزنوی

مشاهده ۵۹
۱۴۰۰/۰۴/۲۸- ۱۶:۲۶
سنایی‌پژوهی محور اصلی برنامه «تازیانه‌های سلوک» پنجشنبه ۳۱ تیرماه رادیو فرهنگ است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رادیو فرهنگ ویژه برنامه «تازیانه‌های سلوک» را در بزرگداشت سنایی عصر روز پنجشنبه روی آنتن می‌برد.
در این برنامه اشعار سنایی در کلام استادانی چون دکتر مهدی محبتی، دکتر محمدرضا ترکی و دکتر شفیعی کدکنی بررسی می‌شود.
گفتنی است سنایی در مرحله دوم زندگی خود، شاعری صاحب‌سبک و معنی‌آفرین بوده و از اینجاست که تاثیرگذاری او بر شعر فارسی آغاز می‌شود، مایه شعر سنایی در این دوره هم زهد و حکمت است که در این برنامه این سیر سبک شعری و اثرگذاری بر دیگرشاعران بررسی می‌شود.
سنایی همچنین در قصیده‌سرایی باعث تحول بود‌ و نقش مهمی در سنت قصیده‌سرایی فارسی دارد و نخستین چهره شاخص است که عرفان را در قصیده مطرح کرده است. او در غزل‌سرایی هم نقطه عطف است و بسیاری او را واضع بوطیقای غزل عرفانی می‌دانند بر همین اساس در بخشی دیگر از برنامه نیز به این موضوع پرداخته می‌شود.
بررسی فضای اجتماعی دوران سنایی، تقابل عقل و عشق و مسائل سیاسی و دینی در شعر او، از دیگر موضوعات برنامه« تازیانه‌های سلوک» استو
ویژه برنامه «تازیانه‌های سلوک» به همت گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ ساعت ۱۷ تا ۱۹ پنجشنبه ۳۱ تیرماه در بزرگداشت شاعر پارسی گوی سنایی غزنوی به تهیه کنندگی معصومه سادات علوی نکو و گویندگی فاطمه اسحاق تبار روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز شنیدنی می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما