امروز سه شنبه  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

مستند «نبرد ناشناخته» روی آنتن شبکه اسپانیایی تلویزیون

مشاهده ۱۵۹
۱۴۰۰/۰۵/۱۹- ۱۳:۰۲

مستند «نبرد ناشناخته» که به شرح اقدامات و تلاش های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مقابله با ویروس کرونا می‌پردازد، از شبکه اسپانیایی‌زبان هیسپان تی‌وی پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند مجاهدت ها و تلاش های خالصانه سازمان‌های نیروهای مسلح و بسیج در کمک به ستاد ملی مبارزه با کرونا و یاری رساندن به مردم ایران را به تصویر می‌کشد.
«نبرد ناشناخته» تلاش کرده تا هر آنچه به تصویر می‌کشد بر پایه آمارها، اطلاعات و گزارش های دقیق و موثق باشد. این اقدامات همگی از زبان بالاترین مقامات نظامی‌کشور همانند سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح؛ امیر سرلشکر ستاد سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛ سردار سرتیپ پاسدار خلبان علی عبداللهی، معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن عراقی زاده، رئیس داره بهداشت و درمان معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح و امیر سرتیپ محمدحسین باقری، معاون تربیت و آموزش ستاد کل نیروهای مسلح بیان می‌شود.
اقداماتی که در این مستند در بازه زمانی اسفند ۹۸ تا مرداد ۹۸ از زبان این مقامات به آنها اشاره می‌شود، عبارت اند از تشکیل قرارگاه‌های عملیاتی متعدد برای مقابله با کرونا در هماهنگی کامل با دولت، در اختیار قرار دادن 52 بیمارستان و پذیرش بیش از 10 هزار بیمار کرونایی، راه اندازی بیمارستان‌های کرونایی، تولید مواد مورد نیاز همانند ماسک، گان، دستکش، مواد ضد عفونی کننده و ونتیلاتور، اطلاع رسانی درست و مقابله با جنگ روانی دشمن توسط پلیس فتا، شرکت فعال در طرح مواسات، همدلی و کمک های مومنانه، کمک به آیین‌های مرتبط به کفن و دفن و مانند آن. اقداماتی که همگی در زمان تحریم های ناعادلانه صورت گرفت و همه اینها در کنار وظیفه اصلی نیروهای مسلح که دفاع از مرزها و حفظ امنیت داخلی است، بوده است.
مستند «نبرد ناشناخته» که به همت معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح تولید شده، در دو روز متوالی از چهارشنبه 20 مرداد ماه ساعت 04:30 روی آنتن خواهد رفت و بازپخش این مستند نیز همان روز در ساعت های 09:00، 15:00 و 21:30 برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان پخش می‌شود تا مخاطبان خارجی این شبکه با گوشه‌هایی از تلاش جمعی و همدلانه ایرانیان در مبارزه با کرونا آشنا شوند.

امتیاز شما