امروز سه شنبه  ۲۸ دی ۱۴۰۰

از پیروزی‌های انصارالله تا خطای پارلمان بریتانیا همراه پرس‌ تی‌ وی

مشاهده ۶۰
۱۴۰۰/۰۹/۰۳- ۱۱:۲۳

پیروزی‌ های اخیر انصارالله در یمن و تروریست خواندن «حماس» از سوی انگلیس، موضوعات محوری برنامه «جریان خاورمیانه» (Midea Stream) شبکه پرس‌ تی‌ وی را تشکیل می‌ دهد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این هفته «جریان خاورمیانه» در بخش اول و با حضور برشت یونکرز، عضو شورای همبستگی یمن نگاهی دارد به پیشرفت‌ های اخیر انصارالله در جنگ یمن و عقب‌ نشینی نیروهای تحت حمایت عربستان و امارات از مواضع خود.
مروه عثمان، مجری برنامه در گفت و گو با یونکرز با اشاره به ابراز خوشحالی مردم یمن از پیشرفت انصارالله، از او می‌ خواهد تا ارزیابی‌ اش را از تحولات جدید در جنگ یمن و تغییر موازنه به نفع نیروهای مردمی ارائه دهد.
بخش دوم «جریان خاورمیانه» نیز اختصاص به مصوبه مجلس بریتانیا مبنی بر تروریستی خواندن حماس و تحریم این سازمان و حامیانش دارد. در صورت تصویب این مصوبه، اعضا و حامیان سازمان حماس تا 14 سال حبس می‌گیرند.
مروه عثمان در این بخش و در گفت و گو با احسان عطایا، نماینده جنبش جهاد اسلامی در لبنان به نقد و بررسی این تصمیم مجلس بریتانیا و علل و دلایل آن می‌پردازد.
مجری «جریان خاورمیانه» از عطایا می‌پرسد که اگر چنین مصوبه‌ای در پارلمان بریتانیا رای بیاورد، چه پیامدهایی برای این کشور خواهد داشت؟
برنامه «جریان خاورمیانه» چهارشنبه ساعت 17 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌ وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز همان روز ساعت 23، پنجشنبه ساعت 18و 3، جمعه ساعت 12 و شنبه ساعت 5 روی آنتن می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما