امروز سه شنبه  ۲۸ دی ۱۴۰۰

آخرین وضعیت بخش کشاورزی کشور در «مسیر توسعه»

مشاهده ۶۷
۱۴۰۰/۰۹/۱۵- ۰۸:۲۶

شبکه رادیویی فرهنگ در برنامه امروز «در مسیر توسعه» آخرین وضعیت توسعه متوازن در بخش کشاورزی کشور را بررسی می کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «در مسیر توسعه» با حضور دکتر محمد خدابخشی، نماینده الیگودرز، نایب رئیس اول کمیسیون برنامه و بودجه و رئیس فراکسیون توسعه متوازن کشور و دکتر محمدمهدی برومندی، معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و همچنین در ارتباط تلفنی با دکتر علی اکبر متکان، سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت جهاد کشاورزی و دکتر غلامرضا نوری قزلچه، نماینده مردم آذربایجان شرقی(بستان آباد) و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، به بررسی آخرین وضعیت توسعه متوازن بخش کشاورزی در کشور اختصاص دارد.

عموما سطح توسعه یافتگی بخش کشاورزی یک کشور در مناطق مختلف آن یکسان نیست و در واقع در این زمینه یک عدم تجانس و ناهمگنی به چشم می خورد و این امر ضرورت مطالعه روند توسعه یافتگی را در میان استان‌های یک کشور اجتناب ناپذیر می سازد. برای تحقیق اهداف رشد و توسعه کشور باید بستر توسعه ملی را طراحی و ایجاد کرد و با تاکید بر توسعه روستایی جایگاه بخش کشاورزی را در بستر مذکور مشخص کرد.
بخش کشاورزی توانایی رساندن کشور به اهداف چشم‌انداز بیست ساله را دارا است. این بخش با داشتن زیر بخش‌های چهارگانه زراعت، دامپروری، شیلات و جنگلداری یکی از مهمترین بخش‌های اقتصاد کشور است که در توسعه متوازن استان‌ها نیز موردتوجه است و با توجه به اهمیت اقتصادی، اجتماعی و امنیتی فراوانی که دارد، باید مورد توجه قرار ‌گیرد. کشاورزی در کشور ایران با داشتن ویژگی‌های بسیار از جمله چهار فصل بودن، توانایی زیادی برای تبدیل شدن به موتور محرکه اقتصاد در چارچوب اقتصاد مقاومتی می تواند نقش مهمی در توسعه متوازن ایفا کند که در این برنامه به آنها اشاره می‌شود.
برنامه «در مسیر توسعه» دوشنبه‌ها به صورت زنده از ساعت ۱۰:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه روی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز و ای ام‌ ردیف ۵۸۵ مگاهرتز پخش رادیویی دارد و از پایگاه اطلاع رسانی رادیو فرهنگ به نشانیwww.radiofarhang.ir و در شبکه‌های ماهواره ای سپهر و آرا هم پخش تصویری دارد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما