امروز دوشنبه  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

بررسی «پرونده‌های فلسطین» در هیسپان تی وی

مشاهده ۱۳۴
۱۴۰۰/۱۱/۰۴- ۱۱:۳۲

برنامه «پرونده‌های فلسطین» (Causa Palestina) شبکه هیسپان تی وی، این هفته تصمیم برخی از دولت های عرب برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را زیر ذره‌بین می‌برد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «پرونده‌های فلسطین» (Causa Palestina) با اجرای خوان کارلوس روسو در این قسمت به بررسی اقدام برخی از کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اختصاص دارد.
این برنامه ضمن اشاره به تصمیم برخی از دولت های عرب برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به منظور جبران خسارات اقتصادی ناشی از کرونا، اعتراض مردم این کشورها نسبت به این امر را به نمایش می‌گذارد. اواخر سال 2020 و در جریان همه گیری ویروس کرونا، در حالی که رژیم صهیونیستی تجاوزات خود را علیه مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه تشدید کرده بود، برخی از کشورهای عربی به جای موضع گیری محکم و متحد علیه تل آویو، از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده، عادی سازی روابط خود با اسرائیل را خواستار شدند تا از نظر اقتصادی زیان نکنند و بخشی از خسارات اقتصادی ناشی از همه‌گیری را جبران کنند. با این حال، شهروندان این کشورها از ابتدا مخالفت شدید خود را با این اقدام اعلام کردند و بر حمایت بی قید و شرط از برادران مظلوم خود در فلسطین تاکید کردند.
در ادامه این برنامه مطرح می‌شود که با وجود گذشت یک سال پس از عادی سازی، تظاهرات ضد اسرائیلی در چندین کشور عربی که دولت های آن‌ها در تلاش برای نزدیک شدن به تل آویو هستند همچنان ادامه دارد.
برنامه «پرونده‌های فلسطین» سه شنبه ساعت 4:30 بامداد از شبکه هیسپان تی وی روی آنتن می رود و بازپخش آن همان روز ساعات 9:30،13،18:30 و روز چهارشنبه ساعات 2:30 بامداد و 16:30 برای مخاطبان اسپانیایی زبان این شبکه معاونت برون مرزی صداوسیما پخش می‌شود.
علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس https://www.hispantv.com/showprogram/causa-palestina/812 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما