امروز دوشنبه  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

علل نامگذاری ۷ آذرماه به عنوان روز نیروی دریایی چیست؟

مشاهده ۱۰۲
۱۴۰۱/۰۹/۰۷- ۱۵:۴۵

جانشین نیروی دریایی ارتش: نیروی دریایی در بومی سازی تجهیزات دریایی خودکفا شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، امیر دریادار حمزه علی کاویانی، جانشین نیروی دریایی ارتش گفت: در ابتدای جنگ، صدام در نظر داشت که در ۶ روز ایران را شکست دهد و انقلاب را از پای درآورد اما فرزندان انقلاب اسلامی در نیروی دریایی توانستند با مقاومت بالا رژیم بعث را از صحنه دریا حذف کنند.

دریادار کاویانی افزود: نیروی دریایی ایران از ابتدای جنگ تا ۷ آذر ۵۹ که ۶۷ روز می‌شد رژیم بعث را با یکی از بزرگ‌ترین شکست دریایی‌ روبه‌رو کنند؛ این رژیم که مهم‌ترین واردات و صادرات را از طریق دریا انجام می‌داد با اقدامات نیروی دریایی دیگر نتوانست فعالیت دریایی داشته باشد و این مسئله تا پایان جنگ ادامه داشت.
دشمنان ایران با وجود تجهیز کردن رژیم بعث نتوانستند تاثیری بر این مسئله بگذارند چرا که نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران آماده بود تا تمام صادرات و واردات عراق را در تنگه هرمز نابود کند. به دنبال این مسائل ۷ آذر مهمترین روز برای نیروی دریایی به حساب می‌آید. امروز نیز نیروی دریایی توانسته صحنه‌هایی را بیافریند و در تمامی دریاهای موجود حاضر شود تا افتخار آفرینی کند.
وی اظهار داشت: نیروی دریایی امروزه توانسته تمامی تجهیزات خود را کاملا به صورت بومی‌بسازد و حتی سامانه‌ها را بومی‌سازی کند. تمامی سامانه‌ها و زیرسامانه‌ها توسط کارکنان نیروی دریایی و دانشمندان وزیر دفاع ساخته شده‌اند و کشور را در تولید تجهیزات بومی توانمند ساخته‌اند.
جانشین نیروی دریایی ارتش گفت: امروز صحنه دریا محل نبرد فناوری است و ما نیز در لبه آن قرار داریم که می‌توانیم با برترین تجهیزات موجود به مبارزه با دشمنان دریایی برویم. ما اکنون توانسته‌ایم به طور دائم در دریای سرخ حاضر بشویم تا منافع و منابع جمهوری اسلامی را حفظ کنیم. ما کاملا در دریای آزاد به صورت مقتدر حضور داریم و همچنین در دریای سرخ نیز با قدرت ادامه دهنده راه شهدای نیروی دریایی هستیم.
امیر دریادار کاویانی ادامه داد: یکی از جهت‌گیری‌های مهم نیروی دریایی استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشمندان و تمام کسانی است که می‌توانند در نیروی دریایی تاثیرگذار باشند است. ما در تمامی‌بخش‌های نیروی دریایی با جدیت استفاده از هوش حوانان را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم همواره پیشرفت داشته باشیم.
وی افزود: با اعمال تمامی ملاحظات امنیتی ما می‌توانیم قراردادها را با شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشمندان ببندیم و هیچ‌چیز نمی‌تواند مانع چنین روندی شود. ما پذیرای تمام کسانی هستیم که می‌خواهند به نیروی دریایی ایران و جمهوری اسلامی‌کمک کنند هستیم.
برنامه صبحگاهی "صبح پارسی"که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت از شبکه جام جم پخش می‌شود، امروز با موضوع روز نیروی دریایی بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ محمدامین نبی‌اللهی و سارا شاکری با حمزه علی کاویانی به گفت و گو نشستند.

 

امتیاز شما