امروز دوشنبه  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسان «ایران امروز» پرس تی‌وی به این پرسش پاسخ می‌دهند؛
کارشناسان «ایران امروز» پرس تی‌وی به این پرسش پاسخ می‌دهند؛

ایران چگونه تبدیل به‌ هاب ترانزیتی می‌شود؟

مشاهده ۹۳
۱۴۰۱/۰۹/۰۸- ۱۳:۱۵

برنامه «ایران امروز» (Iran Today) شبکه پرس تی‌ وی تبدیل شدن ایران به‌ هاب ترانزیتی منطقه را مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه این هفته «ایران امروز» تبدیل شدن ایران به‌ هاب ترانزیتی منطقه و فرصت‌ها و آثار آن را از زوایای مختلف مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

امین ترفع مدیرکل امور معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و مهدی خورسند تحلیلگر مسائل اقتصادی کارشناسان برنامه این هفته «ایران امروز» هستند و درباره قابلیت ایران برای تبدیل شدن به‌ هاب ترانزیتی منطقه سخن می‌گویند. ترفع و خورسند همچنین بر این موضوع تاکید می‌کنند که ایران در مسیر تبدیل‌ شدن به‌ هاب ترانزیتی منطقه است و در عمل، از این اهرم به عنوان یکی از عوامل پشت پرده دیپلماسی منطقه‌ای بهره خواهد گرفت. از سوی دیگر به عرصه ای وارد می‌شود که هم تحریم‌ پذیر نیست و هم منافع اقتصادی بالاتر از نفت را برای ایران به ارمغان می‌آورد زیرا به عنوان نمونه طبق اعلام سازمان جهانی حمل و نقل جاده‌ای، مسیری که از ایران می‌گذرد، منطقی و مقرون به صرفه است.

کارشناسان «ایران امروز» بر این نکته هم تاکید می‌کنند که حرکت از شبه جزیره عربستان و رسیدن به دریای مدیترانه با این مسیر تازه تنها شش روز زمان می‌برد که بسیار کمتر از بیست و یک روزی است که لازم بود تا از گذر کانال سوئز از خلیج فارس به دریای مدیترانه برسد.

«ایران امروز» به تهیه کنندگی محمد جعفری سه شنبه ساعت 00:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود و بازپخش این برنامه چهارشنبه ساعت 05:00، 12:00 و 16:00، پنجشنبه ساعت 07:00 و 19:00 و جمعه ساعت 16:00 روی آنتن خواهد رفت.

امتیاز شما