امروز دوشنبه  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

«آتشگاه» در «کتاب هفته» رادیو فرهنگ شنیدنی شد

مشاهده ۷۰
۱۴۰۱/۰۹/۱۲- ۰۸:۴۲

همراهان رادیو فرهنگ از امشب شنبه ۱۲آذر کتاب آتشکاه، به قلم احمد مدقق، را در برنامه کتاب هفته می‌شنوند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، کتاب آتشگاه، که نشر صاد منتشر کرده است در برنامه «کتاب هفته» معرفی و خوانده  می‌شود .

کتاب آتشگاه به قلم احمد مدقق، داستان پسر نوجوانی را به تصویر می‌کشد که همراه با خانواده‌اش در منطقه بلوطک زندگی می‌کند. خانواده‌ی او و سایر اهالی، از آزار و اذیت خانِ آن منطقه آسایش ندارند.

 ایوب خان در یک قلعه در نزدیکی کوه آتشگاه زندگی می‌کند. پسر نوجوان که حبیب نام دارد پس از اینکه پدرش در قلعه‌ی ایوب خان زندانی شد، تصمیم می‌گیرد تا برای نجات پدر به آن قلعه برود اما در این مسیر درگیر اتفاقات خطرناکی می‌شود.

 در این داستان هر یک از مردم بلوطک علاوه بر شغلی که دارند، کاری هم بلدند؛ کارهای به ظاهر بی‌ارزش و ساده که حتی خودشان نیز گمان نمی‌کنند روزی به کار بیاید؛ کارهایی مانند ساختن طناب‌های بلند، تعمیر رادیو و کارهایی از این قبیل. اما هنگامی‌که همین کارهای به ظاهر ساده کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، می‌توانند اتفاقی بزرگ و هیجان‌انگیز را رقم بزنند که باعث می‌شود سرنوشت آبادی بلوطک به کل دگرگون شود.

 احمد مدقق هنگام نگارش کتاب آتشگاه نه تنها به نوجوان امروزی، بلکه به نوجوانان تمام ادوار فکر می‌کند. او در این کتاب آرزوهایی را به نمایش می‌گذارد که هرگز کهنه نمی‌شوند. او در تلاش است تا به نوجوانان بیاموزد خودباوری و ایمان را در دل تقویت کرده و داشته‌ های به ظاهر ساده را قدر بدانند.

«کتاب هفته» عنوان برنامه ای تولیدی از گروه کتاب رادیو فرهنگ است که این هفته به تهیه کنندگی مریم قاسمی هرشب ساعت ۲۳:۳۰ پخش می‌شود.

گفتنی است، احمد مدقق که این هفته شنوندگان رادیو فرهنگ با «آتشکاه» او همراه می‌شوند در مهر ماه سال ۱۳۶۴ در قم دیده به جهان گشود. او که افغان تبار و اهل ایران است، نخستین اثر خود را به نام آوازهای روسی، در حوزه‌ی بزرگسال به انتشار رساند و از همین طریق در یازدهمین جایزه ادبی جلال آل احمد، شایسته تحسین شناخته شد.

امتیاز شما