امروز دوشنبه  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

قهرمان کاراته: ایران در رشته کاراته، خطری برای کشورهای دیگر به حساب می آید

مشاهده ۱۸۸
۱۴۰۱/۰۹/۱۳- ۱۳:۵۸

مجید خسروی، قهرمان و بازیکن اسبق تیم ملی کاراته گفت:‌ خوشبختانه من موفق شدم برای خانواده‌ام افتخار آفرین باشم و با حضور در مسابقات این افتخارات را به نمایش بگذارم؛ تمامی موفقیت‌ها و قهرمانی‌های من برای خانواده‌ام است و آن‌ها را به پدر و مادرم تقدیم می‌کنم.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، خسروی ادامه داد:  ۱۵ مدال بین المللی دارم که مهم‌ترین آن‌ها مدال طلای باشگاه‌های جهان و مدال طلای آسیای بزرگ‌سالان در چین است. من بازیکن تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان، ذغال سنگ تهران و تیم‌های مختلف دیگر بودم و عناوینی در مسابقات سوپرلیگ کشور دارم. در حال حاضر نیز مربی تیم ملی کاراته کشور هستم.

وی افزود: مربی بودن اضطراب بیشتری دارد چرا که فرد باید تمامی‌بازیکنان تیم را مد نظر داشته باشد و فعالیت‌های آن‌ها را بررسی کند اما یک بازیکن فقط اضطراب فعالیت خود را دارد.  با این حال مربیگری و ورزشکار بودن هر دو چالش‌های خود را دارند.
او اظهار داشت: من در یکی از مسابقات آسیب دیدم و ابروی چپم پاره شد؛ در آن زمان مربی من به دلیل این مسئله کمی نگران بود تا با پدرم مواجه شود اما پدر در کمال آرامش گفتند که اگر سر فرزندم جدا شده بود نیز ایرادی نداشت و اینگونه مربی من را آرام کرد.
این قهرمان و بازیکن اسبق تیم ملی کاراته گفت:‌ کاراته در بسیاری از کشورها پیشرفت فوق‌العادهای‌ داشته و به همین دلیل نمی‌شود یک کشور را به عنوان برترین کشور در این حوزه نامید. اما خوشبختانه ایران همواره جزو برترین کشورها در حوزه کاراته بوده است و خطری برای دیگر کشورها در این حوزه به حساب می‌آید. با وجود تمامی سختی‌های زندگی من همواره امیدوار بوده‌ام تا پیشرفت کنم و هیچ‌زمان امید خود را از دست نداده‌ام.
آقای خسروی، پدر مجید  گفت: من سه دختر و دو پسر دارم که مجید پسر دوم خانواده است. از آنجایی که من در جوانی ورزشکار بودم توانستم مشوق خوبی برای مجید باشم تا در رشته کاراته فعالیت کند. من از سن شش سالگی او را برای ورود به  ورزش کاراته تشویق کردم و همواره در طی این مسیر پشتیبان او بودم. او اکنون به مربی ورزشی و استاد دانشگاه تبدیل شده و باعث افتخار است .
وی افزود: او در همان ابتدای دوران فعالیت خود توانست مقام قهرمانی را کسب کند؛ مجید از ابتدای بچگی بسیار جسور و پر انرژی بود و این باعث شد بخواهم او را در ورزش کاراته تشویق کند و در آن بسیار بدرخشد.
او اظهار داشت: همسر من در تربیت و حمایت فرزندام بسیار فوق‌العاده عمل کرد و همواره باعث افتخار بود؛ من و همسرم هیچ‌زمان از فعالیت‌های یا آسیب‌های فرزندمان اذیت نشدیم و او را درک می‌کردیم.
گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

 

امتیاز شما