امروز جمعه  ۴ فروردين ۱۴۰۲

نگاهی به «مینای شهر خاموش» در شبکه اسپانیایی تلویزیون

مشاهده ۲۵۵
۱۴۰۱/۱۱/۰۱- ۱۴:۰۳

«مینای شهر خاموش» عنوان فیلمی است که این هفته در برنامه «سینمای ایرانی» برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی، نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سینمای ایرانی» با اجرای اسوالدو کانالز که هر هفته ضمن نمایش یک فیلم سینمایی ایرانی، با دعوت از عوامل و کارشناسان به بررسی آن می‌پردازد. در این قسمت فیلم سینمایی «مینای شهر خاموش» به کارگردانی و تهیه کنندگی امیرشهاب رضویان را به نقد می‌گذارد.

در خلاصه «مینای شهر خاموش» آمده است: دکتر بهمن پارسا، پس از سی و سه سال، از آلمان به ایران برمی‌گردد. با یکی از دوستان قدیمی‌ پدرش (پیرمردی به نام قناتی) به زادگاهشان بم می‌روند. دکتر پارسا در پی یافتن عشق گمشده‌اش، مینا در بم می‌گردد و رابطه‌اش تدریجاً با قناتی عمیق‌تر می‌شود‌ و...در این برنامه دو کارشناس سینمای ایران، شیوا مسعودی و غزل نعیمی‌با نگاه سینمایی فیلم «مینای شهر خاموش» را تحلیل می‌کنند و از نحوه روایت و چینش شخصیت های داستان می‌گویند. 

«مینای شهر خاموش» موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر شد. به عقیده کارشناسان، این فیلم به دلیل داشتن ویژگی‌های اجتماعی و فرهنگی، پرداختن به مسائلی چون بازگشت متخصصان به کشور، یادآوری دغدغه‌های مناطق آسیب‌دیده‌ای چون بم، و همچنین توجه به موضوع جنگ ایران و عراق، یک اثر ملی محسوب می‌شود.در این فیلم بازیگرانی عزت‌الله انتظامی، شهباز نوشیر، صابر ابر، مهران رجبی، رؤیا جاویدنیا، مریم مسچیان به ایفای نقش پرداخته اند.برنامه «سینمای ایرانی» (Cine Iraní ) به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه‌های پربیننده شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستورکار دارد.

«سینمای ایرانی» شنبه ساعت 18:00 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و تکرار آن روز یکشنبه در ساعت‌های 10:30,1:30و 22 و روز دوشنبه 8:30 پخش می‌شود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.hispantv.com/showprogram/cine-irani/791 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما