امروز سه شنبه  ۸ فروردين ۱۴۰۲

تفاوت‌های میان ملل مختلف با بیان طنز شنیدنی می‌شود

مشاهده ۷۱
۱۴۰۱/۱۱/۱۰- ۱۳:۱۰

برنامه «به توان هفت» بخش هایی از کتاب «غضنفر دیپلمات می‌شود» را تقدیم مخاطبان می کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «من در یکی از روستاهای ایران متولد شدم. برای یک روستازاده، طبیعت حرف اول را می‌زند. در کودکی به مرغ و خروس‌ها غذا می‌دادم و کمی‌که بزرگ‌تر شدم و به دبستان رفتم، همراه با پدرم سر زمین می‌رفتم و در کشاورزی به او کمک می‌کردم. البته از کمک به مادرم نیز غافل نبودم و با او به آغل می‌رفتیم و شیر گاو‌ها را می‌دوشیدیم. خانواده‌ی ما مثل تمام خانواده‌های روستایی، خانواده‌ی پرجمعیتی بود که یکی‌یکی بزرگ می‌شدند و سر زندگی خویش می‌رفتند. من در طول دوران تحصیل، شاگرد ممتازی بودم، از همین رو مورد تشویق پدر و مادر و خواهر و برادرانم قرار می‌گرفتم... .»
این شروع داستان «غضنفر دیپلمات می‌شود» نوشته‌ی طنزنویس معاصر «سعید رحمان‌نیا» است. رحمان‌نیا تجربه‌های خود را از سفر‌هایی که به ‌خارج از کشور داشته، دست‌مایه‌ی نگارش این مجموعه قرار داده است. تفاوت‌های میان ملل مختلف با بیان ساده و طنز نویسنده به زیبایی نشان داده شده است. روز دو شنبه ۱۰ بهمن در برنامه « به توان هفت» بخش هایی از این کتاب با روایت امیرحسین مدرس تقدیم مخاطبان می‌شود.
«به توان هفت »فرهنگی است که با محوریت روایت داستان‌های عامیانه همراه سکانس هایی از فیلم های جذاب تقدیم مخاطبان می‌شود. این برنامه روز دوشنبه سکانس هایی از فیلم سینمایی رویای نیمه شب را تقدیم مخاطبان می‌کند.
«به توان هفت» از شنبه تا چهارشنبه ساعت۱۲:۳۰ به تهیه کنندگی مژگان فرزین و اجرا امیرحسین مدرس تقدیم مخاطبان می‌شود.

امتیاز شما