امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

رسانه ملی و سپاه دوبال فرهنگی انقلاب

مشاهده ۳۲۳
۱۴۰۱/۱۲/۰۸- ۱۰:۴۲

همزمان با خجسته میلاد حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و روز پاسدار مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی به همراه جمعی از معاونان و مدیران این مرکز با فرمانده سپاه عاشورا دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر اکبر رضایی، در این دیدار، ثبات کنونی کشور را مدیون رشادت ها و ایثارگری نیروهای مسلح خصوصا پاسداران دانست و گفت: بسیاری از دستاوردها و پیشرفت های کشور در زمینه‌های مختلف نظامی، اقتصادی، علمی و فرهنگی مرهون تلاش های بی وقفه فرماندهان و پرسنل سپاه است.

وی با تبریک اعیاد شعبانیه، روز پاسدار را فرصتی برای ارج نهادن به مجاهدت ها و از خودگذشتگی‌های نیرو‌های فداکار سپاه دانست و با تاکید بر نقش این نهاد در ایجاد امنیت و خدمت رسانی در حوزه‌های مختلف افزود: رسانه ملی و سپاه دوبال فرهنگی انقلاب هستند و به مثابه پیکره ای واحد، باید تمام تلاش خود را برای سرافرازی و عزت و سربلندی ایران بکار گیرند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی راهبردها و برنامه‌های صداوسیما و سپاه را در مقابله با صحنه آرایی‌هایی دشمنان بسیار مهم و خطیر برشمرد و تصریح کرد: هدف و تمرکز دشمن در شرایط فعلی روی رسانه و اقتصاد است و همکاران ما به عنوان سربازان جنگ رسانه ای با تمام توان در جهت اقتدار نظام و معرفی دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی و بیان حقایق و روشنگری آنها تلاش می‌کنند. رضایی با تاکید بر تقویت بیش از پیش جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی اظهار داشت  برای رویا رویی درست و مناسب با جبهه رسانه ای غرب، باید جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی تقویت شود تا بتوان در معرفی فرهنگ ناب اسلام و انقلاب اثر گذار بود.

وی آمادگی صدا و سیما را برای تعامل و هم‌افزایی همه‌جانبه در مسیر پیشبرد اهداف عالیه نظام و منویات مقام معظم رهبری اعلام کرد .

 سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلی زاده نیز سپاه را مولود انقلاب و یک نهاد انقلابی دانست و با تقدیر از تعامل و همراهی صمیمانه رسانه ملی با مجموعه سپاه عاشورا، جهاد خدمت‌رسانی و امیدآفرینی را از جمله اولویت‌ها و راهبردهای مهم و جدی سپاه دانست. فرمانده سپاه عاشورا بزرگ‌ترین افتخار سپاه را خدمتگزاری به ملت شریف ایران برشمرد و گفت : ایجاد امنیت و رفاه جزو وظایف ذاتی سپاه است و این نهاد انقلابی نمی‌تواند در برابر این مسائل و مشکلات مردم بی‌تفاوت باشد چرا که دغدغه مردم برای ما بسیار پراهمیت است. 

وی از رسانه‌ها به عنوان اثر گذار ترین ابزار برای تغییرهنجارهای فکری و باورها در جامعه یاد کرد و خاطر نشان شد : صدا و سیما بهترین ابزار برای تبیین برنامه‌های فرهنگی و دستاورد های سپاه و بسیج است و می تواند نقشی جریان ساز در جهاد تبیین برای مقابله با جنگ نرم دشمن ایفا نماید.

عباسقلی زاده با تاکید بر نگاه متعهدانه و مسئولانه رسانه‌ها ابراز داشت: مقطع حساس تاریخی امروز فرصتی ویژه برای بازشناسی رسالت خطیر و مقدس جامعه رسانه‌ای است و آنها می توانند با آگاه سازی افکار عمومی در جهت ترویج فرهنگ و ارزش‌های دینی و انقلابی، صیانت از سبک زندگی ایرانی – اسلامی، عمق بخشی به پیش روندگی انقلاب اسلامی، پیشرفت و تعالی کشور نقش آفرین باشند.

 

تصاویر

امتیاز شما