امروز شنبه  ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

تریلی تئاتر سیار، منبع شادی کودکان مناطق محروم

مشاهده ۴۶۹
۱۴۰۱/۱۲/۲۰- ۱۹:۲۸

ناصر آویژه، نویسنده‌ کارگردان و بازیگر، روز نوزدهم اسفند در استودیوی شبکه جام جم حاضر شد و با مجریان برنامه شب‌نشینی به گفت‌وگو نشست.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ناصر آویژه، نویسنده‌ کارگردان و بازیگر، روز نوزدهم اسفند در برنامه شب‌نشینی گفت‌: به یاد دارم که در برنامه دوستان، با اجرای نوید محمدزاده در جایگاه مهمان دعوت شدم و هنگام معرفی، از من به عنوان کسی که به اجرای تئاترهای سیار معروف بود یاد کردند. این مساله بسیار درست است. من و تعدادی از دوستانم به مناطق محروم و زلزله‌زده سفر می‌کردیم و برای بچه‌ها تئاتر اجرا می‌کردیم. کار کودک و نوجوان در عین جذاب بودن سختی‌های خود را دارد. در زمینه تولید محتوا برای کودک، باید بسیار مراقب بود. چرا که بزرگسالان انتخاب می‌کنند که چه چیزی را ببینند ولی کودکان هنوز به مرحله تصمیم‌گیری نرسیده‌اند و به سبب ذهن تاثیرپذیری که دارند، آسیب‌پذیرترند.

آویژه اظهار داشت: بچه‌ها اکنون به‌روزتر شده‌اند و ما هم باید با آن‌ها پیش برویم. با کمی نزدیک شدن به آن‌ها می‌توان با سلیقه‌های متنوع و جالب آن‌ها آشنا شد و از دیدگاه‌های خلاقانه‌ و متفاوتشان برای حرکت رو به جلو کمک گرفت.

وی در ادامه گفت: آخرین کار من که کارگردانی آن را به عهده داشته و از شبکه ۷ پخش شد،  برنامه‌ای ۳۰ قسمتی به نام "کارستون" بود که در آن با خانم آرزو اسلامی همکاری داشته‌ام و خوشبختانه امسال در چندین کار تئاتر نیز فعالیت داشته‌ام.

آویژه در پایان افزود: یکی از پایه‌های اصلی کار من در زمینه تئاتر کودک و نوجوان، همواره موسیقی بوده است. یکی از کارهای اخیر من که کار بزرگسال بود، نمایش عقاب و بر پایه شعر است که در آن از اشعار استاد پرویز ناتل خانلری برای روایت داستان بهره بردم.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در فضای مجازی به نشانی @jjtvnir بارگذاری می‌شود.

امتیاز شما