امروز سه شنبه  ۴ ارديبهشت ۱۴۰۳

تجربه مراسم مخصوص بهار با «ایران» پرس تی‌وی

مشاهده ۳۷۵
۱۴۰۱/۱۲/۲۳- ۱۳:۵۹

مخاطبان انگلیسی‌ زبان برنامه «ایران» (Iran) شبکه پرس تی‌وی می‌توانند خرید عید، خانه‌تکانی و چهارشنبه سوری را تجربه کنند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته «ایران» در آستانه بهار و سال جدید شمسی، به خرید عید و خانه‌تکانی و چهارشنبه سوری به عنوان آداب و رسوم پیش از نوروز اختصاص دارد.
شهریار عظیمی‌گزارشگر برنامه با حضور در خیابان‌های تهران از خرید عید و خانه‌تکانی با مخاطبان صحبت می‌کند و در همین رابطه با مردم کوچه و خیابان به گفت‌وگو می‌نشیند.
بخش دوم برنامه «ایران» به گزارشگری امیر مهدی کاظمی هم به بررسی پیشینه و تاریخ و آداب و رسوم چهارشنبه سوری به عنوان یکی از سنت‌های ایرانیان می‌پردازد.
چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که از غروب آخرین سه‌شنبه ماه اسفند، تا پس از نیمه‌شب آخرین چهارشنبه سال، برگزار می‌شود و برافروختن و پریدن از روی آتش مشخصه اصلی آن است. این جشن، نخستین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است که با برافروختن آتش و برخی رفتارهای نمادین دیگر، به‌صورت جمعی در فضای باز برگزار می‌شود.
برنامه «ایران» سه شنبه ساعت 14:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز چهارشنبه ساعت 19:00، پنج شنبه ساعت 10:00 و جمعه ساعت 07:00 روی آنتن می‌رود.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینکhttps://www.presstv.ir/Section/15015 برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.

امتیاز شما