امروز دوشنبه  ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
«نسیم نوروزی» از گروه فرهنگ، ادب و هنر خواهد وزید
«نسیم نوروزی» از گروه فرهنگ، ادب و هنر خواهد وزید

استقبال شبکه جهانی جام جم از بهار و سال جدید

مشاهده ۲۹۶
۱۴۰۱/۱۲/۲۷- ۱۳:۱۰
تعداد بازدید:296

شبکه جهانی جام جم با تدارک برنامه‌هایی ویژه و متفاوت به استقبال بهار و سال جدید خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ویژه برنامه سال تحویل شبکه جهانی جام جم با عنوان «نسیم نورزی» توسط «مبینا نصیری»، «مهدی توتونچی» و «مسعود روشن پژوه» اجرا خواهد شد. همچنین «علیرضا قیامتی» و «مریم واعظ پور» در بخش ادبی و فرهنگی و «زینب بیات» در بخش شعرخوانی به زبان افغانستانی در این برنامه 300 دقیقه ای حضور خواهند داشت. پخش زنده موسیقی از اقوام مختلف ایرانی، اجرای نقالی و شاهنامه خوانی، حافظ خوانی، نمایش رادیویی، پخش کلیپ تبریک سال نو توسط ایرانیان و فارسی زبانان خارج از کشور ونیز هنرمندان و ورزشکاران، یادبود هنرمندان و چهره‌های درگذشته در سال 1401 و دعوت از نخبگان و چهره‌های موفق کشور از جمله بخش های این ویژه برنامه خواهد بود.

همچنین در ویژه برنامه سال تحویل شبکه جهانی جام جام دو شخصیت افسانه ای « ننه سرما» و « عمونوروز» حضور خواهند داشت و با میهمانان گفتگو و خوش و بش خواهند داشت. در کنار همه این بخش ها چندین شیرینی پز ماهر از استان‌های مختلف کشور به پخت و آموزش شیرینی‌های خاص منطقه خود می‌پردازند. نمایش حال و هوای نوروز در شهرهای ایران، ارتباط با حرم رضوی و اجرای زنده دعای تحویل سال توسط یکی از خوانندگان سنتی مطرح کشور نیز به زیبایی‌های این برنامه خواهد افزود.

بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی و سخنرانی رییس جمهور محترم نیز در ابتدای سال پخش خواهد بود. محورهای اصلی این ویژه برنامه، سوای از فضای شاد و سرگرم کننده نوروزی، تاکید بر فرهنگ و هویت ایرانی، اهمیت همگرایی میان کشورهای حوزه تمدنی زبان فارس، تشریح آداب و رسوم و آیین‌های نوروزی در استانهای مختلف، نمایش سفره‌های نوروزی ایرانیان وفارسی زبانان خارج کشور و ... خواهد بود.

«شمسی فضل اللهی»، «جهانگیر الماسی»، «بیوک میرزایی»، «رسول نجفیان»، خانواده‌های شهید «محمد بروجردی» و شهید «آرمان علی وردی»، «هادی عامل»، «فرید دریا مجد»، «حمید رسولیان»، «کاظم کاظمی» شاعر افغانستانی و ... از جمله میهمانان این برنامه خواهند بود.

گفتنی است این برنامه راس ساعت 22 به وقت تهران و 19 و 30 دقیقه به وقت وین، همزمان در دو کانال آمریکا و آسیا پخش خواهد شد.       

 

امتیاز شما