امروز سه شنبه  ۱۱ مهر ۱۴۰۲

«صدای بهار» در رادیو آفتاب

مشاهده ۳۶۶
۱۴۰۱/۱۲/۲۸- ۰۹:۵۹

«صدای بهار» عنوان ویژه برنامه ای زنده و رادیویی است که با محوریت تحویل سال جدید، دوشنبه شب مصادف با 29 اسفند 1401 از ساعت 22 الی 1:30 دقیقه بامداد، با بخش هایی بانشاط و متنوع، همراه شنوندگان ارجمند رادیو آفتاب خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «صدای بهار» عنوان ویژه برنامه ای زنده و رادیویی است که با محوریت تحویل سال جدید و با بخشی‌هایی همچون: نوروز خوانی در فرهنگ عامه، سوال از مخاطبان بصورت تلفنی وپیامکی، خواننده، برقراری ارتباط زنده رادیویی با سایر مراکز استان‌ها و انعکاس آیین‌های نوروزی آنها در قالب گزارش، شعر و موسیقی، گزارش از مزار مطهر شهدا و امام زاده‌ها، گزارش از مشاغل کاری درگیر در هنگام سال تحویل، سنت کوسه گلی (آیین استقبال از نوروز)، معرفی آداب و رسوم نقاط مختلف استان مرکزی در نوروز، پخش پیام و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ریاست جمهوری، سرود و موسیقی بهاری با کلام و بی­کلام، ارتباط با گزارشگران راهیان نور، نوروز در جبهه (خاطره گویی)، ارتباط  با مشهد، قم و شیراز، پخش دعای تحویل سال و... لحظات شاد و فرح بخشی را برای مخاطبان ارجمند رقم میزند و همراه با شنوندگان رادیو آفتاب خواهد بود.

همچنین تاریخ و فلسفه لحظه تحویل سال و نیز ارتباط معارف و جشن‌های دینی با این جشن‌ها در بخش گفتگو با کارشناس این ویژه برنامه بررسی می‌شود. و با توجه به اینکه شب عید نوروز و  لحظه سال تحویل جایگاه ویِژه ای در فرهنگ ایرانیان دارد، این برنامه سعی دارد به صورت زنده همراه جشن سال تحویل در کنار مردم عزیز باشد.

گفتنی است ویژه برنامه «صدای بهار»؛ به تهیه کنندگی: علیرضا اهوازی عراقی، نویسندگی: فاطمه آتانی، گویندگی: علیرضا رافعی و گزارشگری: نگین عباسیان و امیر غفاری نیز تهیه و پخش می‌شود.

تصاویر

امتیاز شما