امروز سه شنبه  ۱۱ مهر ۱۴۰۲

سحرهای رادیو فرهنگ در «دست دعای بهار»همراه با دو پیشکسوت گویندگی

مشاهده ۱۴۲
۱۴۰۲/۰۱/۰۸- ۰۶:۴۵

«دست دعای بهار» عنوان ویژه برنامه شبکه رادیویی فرهنگ در سحرهای ماه مبارک رمضان است که هر سحرگاه با گویندگی بهروز رضوی و مریم واعظ پور روی موج اف. ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رضا صفری تهیه کننده این ویژه برنامه گفت: «دست‌دعای بهار» ویژه برنامه سحر ماه مبارک رمضان رادیو فرهنگ است که به اهتمام گروه تاریخ ‌واندیشه شبکه هر سحرگاه از ساعت ۳:۳۰ بامداد به مدت ۹۰ دقیقه تقدیم مخاطبان می‌گردد.
وی ادامه داد: در این‌ برنامه ترجمه دعای ابوحمزه ثمالی به قلم و روایت سید مهدی شجاعی پخش می‌شود، همچنین بخش کلام بزرگان و آیات عظام از دیگر آیتمهای این ویژه برنامه است.
تهیه کننده ویژه برنامه سحرگاهی رادیو فرهنگ‌ با اشاره به تولیدی بودن این برنامه در خصوص بخشهای دیگر این ویژه برنامه گفت: حدیث دیگران بخشی است که به روایتی از عمق تاریخ و ناگفته‌هایی از بزرگان درباره تشیع و اسلام می‌پردازد. در این بخش نکاتی از شخصیت های اسلام پژوهان غیر ایرانی نیز بیان خواهد شد.
نقل آداب و رسوم وسنت های مناجات خوانی در ایران قدیم به روایت استاد مهدی امین فروغی از دیگر بخش هایی است که تدارک دیده ایم.
وی افزود: نگاهی ادبی به گلستان اسامی خداوند در دعای جوشن کبیر با توجه به سبک زندگی ایمانی به روایت مهدی رستمی ، تاثیر قرآن در ابیات حافظ شیرازی در بیان دکتر فیض، همچنین حکایت هایی از زندگی بزرگان و اندیشمندان و مناجات خوانی‌ها و متن‌های ادبی بخش های دیگر دست دعای بهار هستند که در سحرهای ماه مبارک رمضان به مدت ۹۰ دقیقه تقدیم مخاطبان رادیو فرهنگ می‌شود.
صفری درباره گویندگان این برنامه نیز گفت: در ویژه برنامه سحر رادیو فرهنگ، دو گوینده پیشکسوت رادیو (بهروز رضوی و مریم واعظ پور ) ضمن همراهی با مخاطبان در لحظه‌های ناب توبه، انابه، استغفار و اجابت دعا، اجرای این برنامه را برعهده دارند.
صفری در پایان افزود: پخش آواز و مناجات های جدید زینت بخش این ویژه برنامه است.

امتیاز شما