امروز پنج شنبه  ۲۳ شهريور ۱۴۰۲

نگاهی به چگونگی ارتقا فرهنگ در «خشت اول» رادیو فرهنگ

مشاهده ۱۰۸
۱۴۰۲/۰۳/۱۷- ۱۱:۲۹

برنامه رادیویی «خشت اول» پنجشنبه ۱۸خرداد ماه، با موضوع «چگونگی ارتقا فرهنگ» از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه این هفته «خشت اول» دکتر مسطوره السادات مدرسی، کارشناس روانشناس تربیتی به عنوان کارشناس برنامه درباره چکونگی ارتقا فرهنگ صحبت می‌کند.

در جهان امروز، موقعیت فرهنگ روز به روزپیچیده تر، حساستر و در عین حال بااهمیت تر می‌شود و زندگی روزمره ما بیش از پیش زیر نفوذ فرهنگ و جلوه‌های گوناگون آن قرار دارد. از سوی دیگر تحولات اجتماعی، فرایند پرشتاب جهانی شدن و رشد بی سابقه فناوری و گسترش و نفوذ بی مانند ارتباطات و پدیده‌های دیگر از این دست، دگرگونی‌های بنیادی و بلا انقطاع را در فرهنگ سبب شده است. همین تحولات مداوم در فرهنگ و تکثر منابع تولید آن، باور به دشواری یا ناممکن بودن برنامه ریزی فرهنگی را موجب شده است به طوری که عده ای معتقدند در این دنیای پرتلاطم، برنامه ریزی برای فرهنگ ممکن نیست یا دست کم کاری سخت و دشوار است. با این اوصاف بدیهی است که «توسعه» و تلاش برای دستیابی به آن در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به عنوان مهمترین مسئله و دل مشغولی مردم، مسئولان و صاحب نظران در کشورهای درحال پیشرفت می‌باشد. در کشور ما نیز از چند دهه گذشته برنامه ای توسعه، تدوین و اجرا گردیده وتلاش های مختلفی در این زمینه انجام گرفته است.

«خشت اول» در گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به نویسندگی و تهیه کنندگی «مریم یوسفی پور» و اجرای «فاطمه امجدیان» پنجشنبه ساعت۱۲:۳۰روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

امتیاز شما