امروز يك شنبه  ۱۷ فروردين ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

پس از انتشار اولین نسخه الکترونیکی روزنامه جام جم در سال جدید، سردبیر این روزنامه از استقبال مخاطبان از نسخه الکترونیکی این نشریه خبر داد و گفت همکارانش تلاش روزافزونی برای جلب نظر خوانندگان جام جم دارند.
رئیس رسانه ملی در پیامی از مجاهدت همکاران سخت‌کوش رسانه ملی قدردانی و تاکید کرد: زندگی و کار در رسانه، بدون عشق به مردم بی‌معناست و این آموزه ارزشمند را همکاران، هنرمندان، مجریان و خبرنگارانی به ما آموختند که سلامتی و جان خویش را در راه مردم و اعتلای کشور و نظام جمهوری اسلامی به خطر انداختند و حتی عاشقانه آن را فدا کردند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت امشب مهمان برنامه «نگاه یک» می‌شود.
قائم‌مقام وزیر صمت از آغاز مرحله دوم فروش‌های اینترنتی از فردا (۱۶فروردین ۹۹) خبر داد و گفت: حمایت جدی از واحدهای صنفی که در شب عید نتوانستند فروش خوبی داشته باشند، در این قالب صورت می‌گیرد.
رادیو فرهنگ امروز روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگا هرتز، برنامه‌های متنوعی برای مخاطبان تدارک دیده است.
مطابق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا، موقتا امکان چاپ کاغذی روزنامه جام جم ندارد؛ برای همین این نشریه از فردا فعالیت رسانه‌ای خود را در قالب انتشار نسخه الکترونیکی از سر می‌گیرد.
شبکه‌های مختلف سیما امروز فیلم‌های متنوعی برای مخاطبان در نظر گرفته‌اند.
رئیس رسانه ملی در پیامی‌شهادت سردار رشید اسلام حاج میرزا محمد سلگی را تبریک و تسلیت گفت.
محمدمهدی نراقیان، رئیس دفتر موسیقی و سرود رسانه ملی در پیامی در فضای مجازی نوشت: «الحمدلله سال جدید دفتر موسیقی و سرود سازمان، با پیام دلگرم‌کننده رهبر معظم انقلاب برای تولید نماهنگ کاروان امید آغاز شد. خداقوت به همه عوامل تولید این اثر، به ویژه مرکز ماوا»
پخش ویژه برنامه زنده گروه «صبح جمعه با شما» به نام «صبح عید با شما» که در ایام نوروز از رادیو ایران پخش می‌شد، تا بیستم فروردین ادامه خواهد یافت.
شبکه افق امروز سه مستند متفاوت را روی آنتن می‌برد که یکی روایت یک ایثار خانوادگی، دیگری رشادتی بی‌مرز و آخری در خصوص جهش تولید است.
شبکه‌های مختلف سیما امروز فیلم‌های متنوعی برای مخاطبان در نظر گرفته‌اند.
شبکه‌های مختلف سیما امروز فیلم‌های متنوعی برای مخاطبان در نظر گرفته‌اند.
شبکه‌های مختلف سیما امروز فیلم‌های متنوعی برای مخاطبان در نظر گرفته‌اند.
تهیه‌کننده ویژه برنامه «نو نوار» رادیو نوروز گفت: این برنامه به دلیل برخورداری از بخش‌های متنوع و فضای نشاط‌آور، با استقبال خوب مردم مواجه شده است.
ویژه برنامه نوروزی تـهرانگرد از شنبه 16 فروردین، ساعت ۴۰ دقیقه بامداد از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.
برنامه "تهران 20" شنبه، ۱۶ فروردین با حضور علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
رادیو معارف در برنامه«یار مهربان» با معرفی کتاب«دوازدهم»، مخاطبان خود را به مطالعه این کتاب فرا می‌خواند.
سریال طنز «پدر پسری» به کارگردانی محمدرضا حاجی‌غلامی‌، برای پخش در ماه مبارک رمضان از شبکه پنج سیما آماده می‌شود.
ویژه برنامه زنده«آینه آفتاب» به تبیین لزوم ارتقای فرهنگ ادب گفتاری جوانان، با توجه به سیره حضرت علی‌اکبر(ع) می‌پردازد.
رادیو نمایش شنبه شانزدهم فروردین در برنامه زنده«پرنیان هفت رنگ» به موضوع قرنطینه می‌پردازد.
رادیو اقتصاد در برنامه«رهیافت» شنبه ۱۶ فروردین، با توجه به شعار سال به موضوع الزامات تحقق جهش تولید اختصاص دارد.
برنامه «ایران» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی، در این قسمت به معرفی منطقه گاشار و منابع آبی آن در یزد می‌پردازد.
برنامه این هفته «ما مردم» در شبکه پرس تی وی به بررسی موضوع گسترش ویروس کرونا در آمریکا و مبارزه علیه آن در این کشور می‌پردازد.
با پایان ایام نوروز از این هفته علاوه بر پخش برنامه‌های اجتماعی و سیاسی پخش ویژه برنامه‌های اقتصادی این شبکه از سر گرفته می‌شود‌‌.
سریال تلویزیونی «مرد نقره‌ای» برای آی‌فیلمی‌ها در افغانستان و تاجیکستان نمایش داده می‌شود.
فصل اول سریال «ستایش» به نویسندگی سعید مطلبی و کارگردانی سعید سلطانی از یکشنبه ۱۷ فروردین در شبکه آی‌فیلم پخش می‌شود.
سریال «زیر پای مادر» به کارگردانی بهرنگ توفیقی، تهیه‌کنندگی زینب تقوایی و نویسندگی سعید نعمت‌الله از یکشنبه ۱۷ فروردین برای آی‌فیلمی‌ها پخش می‌شود.
فصل پنجم مجموعه تلویزیونی «پایتخت» با کارگردانی سیروس مقدم از کانال آذری شبکه سحر پخش می‌شود.
برنامه «راز» ویژه بررسی جهان پس از کرونا و شبهات مربوط به آن، از امشب 16 فروردین هر شب ساعت 23 به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
ویژه برنامه «بهار جان» به تهیه‌کنندگی محمد قنبری، چهارشنبه 28 اسفند روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
ویژه برنامه «انارستان» با موضوع سلامت جسمی و روحی، از سوم فروردین ماه هر روز به صورت زنده از شبکه افق پخش خواهد شد.
شبکه‌های مختلف سیما امروز فیلم‌های متنوعی برای مخاطبان در نظر گرفته‌اند.
واحد تامین برنامه شبکه پنج سیما، در نوروز ۹۹، با فیلم‌های متنوع و جذاب از آثار برتر سینمای ایران و جهان در ژانر‌های کمدی، خانوادگی، حادثه‌ای، علمی و تخیلی و ... مهمان خانه مخاطبان می‌شود.
براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی از برنامه‌های مختلف رسانه ملی در هفته اول نوروز 99، بیش از 90 درصد مردم سراسر کشور بیننده برنامه‌های تلویزیونی بوده‌اند که 80.5 درصد آن‌ها برنامه‌های ویژه نوروز را تماشا کرده‌اند. در میان برنامه‌های مختلف سریال نوروزی، پایتخت 6 شبکه یک سیما با 75 درصد مخاطب بیشترین بیننده را داشته است.
شبکه‌های استان‌ها برای ایام نوروز امسال که مردم خانه‌نشین هستند برنامه‌های جذاب و متنوعی را تدارک دیده‌اند
احسان ناظم بکایی / «سال ۹۸ سال سختی بود.» این عبارت، عبارت صحیحی برای حال و احوال ما در سال ۹۸ بوده است. عبارتی که در تفسیر بیشتر آن باید، گفت منظور از سختی، فشار و تلخی و ناتوانی نیست بلکه پیچیدگی و پر فراز و نشیب بودن آن است. همه مان توانستیم در کنار هم از پس این سختی‌ها بربیاییم و سرسخت تر از قبل در مسیر سال ۹۹ و سده آینده و قرن پانزدهم هجری شمسی گام برداریم. به صراحت می توان مدعی شد آنچه در سال ۹۸ بر سازمان ما گذشت، در هیچ سال و دوره ای بر ما نگذشته بود. سالهای بعد از انقلاب و دوران جنگ، سازمان که ابعادی بسیار کوچکتر از امروز داشت، وظیفه ای مشخص به عنوان عامل تبلیغات دفاع مقدس داشت. محمد هاشمی، مدیرعامل وقت سازمان، برادر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس وقت که بعدا رئیس جمهور می‌شد، بود. همین نزدیکی، هیچ مساله بودجه و ... را متوجه سازمان نمی‌کرد. در سالهای دهه ۷۰ و دوران سازندگی، توسعه کمی سازمان در مسیر توسعه اقتصادی انجام شد. ویدئو آزاد شد که رقیب سرسختی برای صداوسیما نبود. ضمن اینکه اولین امواج شبکه‌های ماهواره ای هم به صورت ابتدایی و غیر حرفه ای آمدند اما در برابر آغاز تاسیس شبکه‌های گوناگون، راهی پیش نبردند. در تمام این سالها، دولت های مستقر با سازمان، مهربان بودند و با سازمان در مسیر توسعه کمی و کیفی همراهی کردند. در کنار مزایا، عوارض این گستردگی در دهه ۹۰ بروز کرد. تغییرات مدیریتی درون سازمانی و مدیریت های ناپایدار نیمه اول دهه ۹۰، فربهی بدنه سازمان، تنش با دولت مستقر که به گروکشی بر سر بودجه و حملات رسانه ای منجر می‌شد، بخشی از مشکلات سازمان در دهه ۹۰ بود. افزایش شبکه‌های ماهواره ای فارسی زبان که با حمایت مثلث عربی-غربی-عبری تقویت شده بودند و رونق فضای مجازی و ... هم چالش دیگری بود که پیش روی سازمان قرار گرفت. با چنین میدان پیچیده رسانه ای، سازمان گام در سال ۹۸ گذاشت. سالی که هم اکنون و در روزهای آخر آن، مشخص است که سالی پر پیچ و خم بوده. سالی که نه شباهتی به دوران سادگی و سرراستی دهه ۶۰ داشت. نه مانند دهه‌های ۷۰ و ۸۰ دولتمردانی همراه سازمان داشت و نه فضای مجازی و ماهواره ای آنقدر بی رقیب و هموار بود.
شبکه‌های سیما نوروز امسال با پخش 37 برنامه ترکیبی جذاب در ایام نوروز سفره هفت‌سین متنوعی برای مخاطبان خود در نظر گرفته‌اند.
رئیس جمهور گفت: رسانه ملی در کنار پزشکان و پرستاران، این روزها به یک بال مهم برای مبارزه با کرونا تبدیل شده است.
بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما از برنامه‌های شاخص سیما در اسفندماه ۹۸ برنامه دورهمی‌با حدود ۵۰ درصد مخاطب پرمخاطب‌ترین برنامه و شبکه نسیم با چهار برنامه درمیان ۱۰ برنامه نخست تلویزیون ازنظر میزان مخاطب پرمخاطب‌ترین شبکه سیما شناخته شد.
شبکه افق چهارشنبه 28 اسفند دربرنامه‌های «آرنگ کوچ» و «قصه با هم بودن»، زندگی ایل بختیاری در استان چهارمحال و بختیاری و فعالیت‌های گردشگری و بوم‌گردی اهالی روستای زاو در شهر کلاله را روایت می‌کند.
آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه
مدیر حوزه‌های علمیه در نامه‌ای به رئیس رسانه ملی نوشت: وظیفه می دانم شخصا و به نام حوزه‌های علمیه از همه خدمات و مجاهدت های ارزنده جناب عالی و همکاران شما در رسانه ملی و همه اصحاب رسانه و خبرنگاران گرامی قدردانی و تشکر نمایم.
برنامه«فتح خون» چهارشنبه 28 اسفند، با موضوع رابطه تربیت و شخصیت از شبکه افق پخش می‌شود.
رییس قوه قضاییه تاکید کرد برنامه‌های آگاهی بخش صدا و سیما برای مقابله با شیوع بیماری کرونا بسیار موثر بوده است.
محمدحسین مهدویان با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرامش سریال «پایتخت6» را تحسین کرد.