امروز پنج شنبه  ۳ بهمن ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

توهم ‌های سیاست‌پیشگان غربی در«بلبشو»

مشاهده ۲۳۱
۱۳۹۸/۰۵/۱۲- ۱۴:۲۲
برنامه طنز عروسکی «بلبشو» با محوریت مسائل سیاسی در اداره کل برنامه‌های سیاسی تولید شده است.

احسان میرزا ابوالحسنی تهیه کننده طنز عروسکی «بلبشو»در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه این برنامه کاری از اداره کل برنامه‌های سیاسی و در قالب طنز عروسکی است، گفت: برنامه طنز عروسکی «بلبشو» به زودی روی آنتن رسانه ملی می رود.

این تهیه کننده رسانه ملی با اشاره به اینکه طنز عروسکی «بلبشو» با همکاری بیش از ۵۰ نفر و به کارگردانی مهیار مجیب در ۴۰ قسمت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه‌ای تهیه و تولید شده است، افزود: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته بیست قسمت این مجموعه تا پیش از آغاز ماه محرم پخش خواهد شد و به دلیل استفاده از موسیقی و نماهنگ در بخش‌هایی از برنامه، به حرمت ایام عزاداری حضرت ابا عبدالله حسین (ع) پخش برنامه تا پایان ماه محرم و صفر متوقف می‌شود و مجددا بعد از ماه‌های محرم و صفر انشاءلله پخش آن از سر گرفته خواهد شد.

ابوالحسنی قدمت تولید برنامه‌های عروسکی و طنز حوزه سیاسی را مربوط به دهه ۷۰ و بعد‌ها دهه ۸۰ دانست و گفت: از آنجایی که استفاده از ظرفیت‌های نمایش عروسکی همواره اثرگذار بوده و در انتقال پیام نتیجه خوبی به همراه داشته است، در اداره کل برنامه‌های سیاسی مجددا تصمیم گرفته شد تا از این ظرفیت مغفول مانده استفاده شود. البته برنامه طنز عروسکی «بلبشو» تفاوت‌های قابل توجهی با نسخه‌های قدیمی‌برنامه‌های طنز عروسکی دارد.

تهیه کننده این برنامه طنز عروسکی، ژانر سیاسی به خصوص مباحث سیال و به روز سیاست خارجی که محور‌های این برنامه است را یکی از دشواری‌های ساخت طنز عروسکی «بلبشو» دانست و تاکید کرد: با وجود اینکه سرعت بالای تحولات سیاسی، نوشتن فیلمنامه را بسیار دشوار می‌ کند، اما تیم جوان و با استعداد و پرتلاش «بلبشو» با وجود محدودیت زمانی خبر‌های سیاسی، به خوبی از پس شخصیت سازی عروسک‌ها برآمده و با استفاده از ظرفیت موسیقی برای انتقال پیام، هنر بازی دهندگی عروسک‌ها، عروسک‌های مناسب شخصیت‌های قصه و طراحی صحنه و دکور روزآمد توانسته اند برنامه طنز قابل قبولی را ارائه دهند.

ابوالحسنی در پایان تاکید کرد: تیم ساخت برنامه عروسکی «بلبشو» امیدوار است مخاطبان رسانه ملی اوقات خوشی را با دیدن این برنامه سپری کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما