امروز پنج شنبه  ۳ بهمن ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

پیشنهاد تهیه کننده «پایتخت» به مدیران فرهنگی

مشاهده ۱۸۸
۱۳۹۸/۰۵/۱۹- ۰۹:۱۷
غفوری گفت:مدیران فرهنگی ما باید دور اندیشی داشته باشند و قدرت ریسک کشف چهره جدید را به تهیه کنندگان و کارگردانان حرفه‌ای تزریق کنند.

الهام غفوری  تهیه کننده در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران پیرامون حوزه طنز و حضور بازیگران جدیدحوزه طنز همیشه در تلویزیون و سینما مورد توجه مردم بوده است. تجربه نشان داده که بازیگران خوب و کار بلد، در عرصه طنز همواره توانسته اند از سریال‌های تلویزیونی طنز با مردم ارتباط برقرار کرده و سپس در مسیر رشد و شکوفایی خود، وارد عرصه جدیدتری شوند.

وی ادامه داد: مدیران فرهنگی ما باید دور اندیشی را داشته باشند که قدرت ریسک را به تهیه کنندگان و کارگردانان حرفه‌ای تزریق کنند تا آنها بتوانند در هر دوره و مرحله ای با کشف  چهره‌های جدیدتر، رنگ آمیزی جدیدتری را وارد سریال‌های تلویزیونی کنند.

این تهیه کننده گفت:ما در سریال «پایتخت» همین مسئله را تجربه کردیم و نتیجه مطلوبی به دست آوردیم. بازیگران پایتخت همگی از بازیگران حرفه‌ای و آبدیده عرصه  تئاتر و سینما بودند که با این سریال تبدیل به چهره‌ های  مردمی و ماندگار شدند.

وی افزود: آن‌ها در یک فیلمنامه جذاب و به شدت نزدیک به زندگی مردم ، سر جای درست و نقش‌هایی بامزه و تازه در یک سریال قرار گرفتند و درخشیدند.

تهیه کننده «پایتخت» عنوان کرد: این چرخه ای است که به نظرم تلویزیون باید مدام و همیشه به آن عمل کند .این آینده سازی  و روشن‌تر شدن افق‌های پیش رو است.کشف چهره‌های جدید و بازیگران علاقه مند در عرصه تئاتر و مدارس هنرجویی، وظیفه سازندگان و مدیران  فرهنگی است.

غفوری گفت: نیاز به بازیگران جوان که بتوانند در نقش‌های هم سن خود ظاهر شوند به شدت احساس می‌شود. نیاز یک اثر نمایشی وجود کاراکتر‌هایی با سنین مختلف است چرا که دیگر نمی‌شود از بازیگران پا به سن گذاشته توقع داشت که نقش دختران و پسران جوان و خام را بازی کنند و از سوی دیگر دیدن چند بازیگر توانا و خوب به شکل تکراری و در اغلب آثار نمایشی، یکنواختی و کسالت را برای مخاطب به ارمغان می‌آورد بنابراین باید استعداد‌های جدیدتر و با انگیزه و جوان را کشف کنیم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما