امروز پنج شنبه  ۱۴ آذر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

تدارک وسیع صداوسیمای مرکز ایلام برای ماه محرم

مشاهده ۸۲
۱۳۹۸/۰۶/۰۶- ۱۱:۵۹

تدارک وسیع صداوسیمای مرکز ایلام برای ماه محرم

رسانه استانی مرکز ایلام آماده برگزاری با شکوه عزاداری‌های ماه محرم است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رسانه استانی مرکز ایلام، همچون سال های گذشته با تهیه و تدارک ویژه برنامه‌های مذهبی و فرهنگی متنوع برای نمایش شور و شعور حسینی مردم استان در دهه اول محرم آمادگی کامل دارد.

معاونت سیمای مرکز ایلام با تولید ویژه برنامه «آزیتی» که شامل بخش‎های متنوعی  همچون آداب ورسوم مردم استان درماه محرم ،پخش مراسم عزاداری مردم استان ،حضور پیرغلامان در برنامه ، معرفی هیئت های مذهبی دراستان ،شعر عاشورایی و.... است، هرشب به صورت زنده عشق وارادت مردم استان به امام حسین (ع)و یارانش را به نمایش می‌گذارد.

همچنین پخش مراسم سینه‎زنی، مداحی و برنامه‌های تولید ی شور حسینی و حماسه حسینی، میان برنامه‌های متناسب با ایام محرم و مستندها و فیلم‎های ویژه ماه محرم، کلیپ و نماهنگ‎های تولیدی و تامینی از دیگر برنامه‌های سیمای مرکز ایلام در دهه اول محرم است.

شبکه صدای مرکز ایلام در این ایام، علاوه برپخش ویژه برنامه‌های «دنگ آزیتی» (صدای عزاداری)، «شین ماه و خور» (شیون ماه و خورشید ) و «رد سرخ» در دهه اول محرم، میان برنامه‌های «ایواره» و «خیر»، «شوکیانه»، «ری و رسم ژیان»، «شوگار ایلام»، «راه روشن»، «جوان»، «پیام ایلام»، «آساریل امید» و «کودکانه»  را نیز تقدیم شنوندگان رادیو ایلام می‎کند.

تولید گزارش‎های خبری با موضوع معرفی آداب و رسوم مردم استان در ماه محرم، پیر غلامان ایلام، محرم در روستاها، ارسال گزارش های خبری به تهران، پوشش عزاداری در شهرستان‎ها و برقراری ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری از جمله فعالیت‎های معاونت خبر صداوسیمای مرکز ایلام است.

معاونت فضای مجازی مرکز ایلام نیز همچون سایر معاونت‎های رسانه استانی حال‎وهوای ماه محرم و فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در قالب بنر، پوستر، پادکست و کلیپ‎های متنوع در فضای مجازی منعکس می‌کند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما