امروز پنج شنبه  ۳ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

شبکه اترک در هفته دفاع مقدس

مشاهده ۲۲۱
۱۳۹۸/۰۶/۲۷- ۱۰:۰۲
صداوسیمای مرکز خراسان شمالی با برنامه‌های ویژه، یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، صدای اترک با ویژه برنامه «سلام رزمنده» شنوندگان را در هفته دفاع مقدس همراهی می‌کند. این برنامه با هدف تبیین دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، پایداری و استقامت، با انتخاب موضوعات مختلف بر اساس روز شمار هفته دفاع مقدس می‌کوشد تا با بهره گیری از حضور رزمندگان به نقش و جایگاه ایثار، شهادت در راه خدا، ایستادگی برای وطن و... بپردازد. معرفی شهدای استان، تشریح عملیات‌‏های بزرگ، نیمه پنهان ماه(گفت‌وگوی با همسران شهدا)، گزارش‌های مردمی، موسیقی، با من ورق بزن(خاطره‌گویی رزمندگان و مرور خاطرات شهدا)، برش فیلم، کلام بزرگان و جملاتی از وصیتنامه شهیدان، معرفی کتاب، افتخار محله (گفت‌وگو باهم‌ محله‌ای‌های شهدا)، اخبار مرتبط با برنامه‌های هفته دفاع مقدس و... از دیگر بخش‌های برنامه است. برنامه «سلام رزمنده» به تهیه کنندگی سمانه سفیدگر و گویندگی جواداسکندری، هر روز ساعت 18 به مدت یک ساعت به صورت زنده از صدای اترک شنیده می‌شود.

همچنین سیمای اترک در ویژه برنامه «شب‏های شیدایی» با دعوت از رزمندگان، ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، به مرور و انعکاس رشادت‌های رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس می‌پردازد. گزارش مردمی‌، یک روستا یک شهید، موسیقی تصویر مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت، شب نشینی(عیادت و سرزدن به جانبازان دفاع مقدس استان)، دعوت از چهره‌های شاخص ایثار و مقاومت در استان، سکانس پایداری (برگزیده بخش‌هایی از آثار سینمایی و تلویزیونی دفاع مقدس) و ... از بخش‌های برنامه است. برنامه «شب‏های شیدایی» به تهیه کنندگی سید‌ابراهیم مسبوق، در هفته دفاع مقدس هر شب ساعت 20:45 به مدت 50 دقیقه از سیمای اترک به صورت زنده پخش می‌شود.

پوشش مراسم‌های ویژه هفته دفاع مقدس از قبیل رژه نیروهای مسلح، غبار روبی گلزارشهدا، گفت‌وگوی ویژه خبری، انعکاس برنامه‌های ستاد و... از برنامه‌های واحد خبر مرکز به این مناسبت است.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما