امروز شنبه  ۵ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

رونمایی از پوستر شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه

مشاهده ۳۳۱
۱۳۹۸/۰۷/۱۵- ۱۵:۵۱
معاون توسعه و فنآوری رسانه ملی در آیین رونمایی از پوستر شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه شعار این اجلاس را «گام دوم انقلاب، تحول فناوری رسانه» اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مهندس علیدادی، معاون توسعه و فنآوری رسانه ملی، با بیان اینکه هدف از برگزاری این اجلاس انعکاس دستاوردهای یکساله همکاران معاونت توسعه و فناوری رسانه و تلاش کسانی است که در حوزه زیرساخت و صنعت رسانه فعالیت می‌کنند گفت: ما در شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه با دو پدیده مواجهیم که یکی تحولاتی است که در صنعت جهانی رسانه رخ داده و معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی با پایش مداوم آن‌ها این تحولات را پیگیری و برای همگام سازی زیرساخت‌های فنی سازمان با این تحولات اقدام می‌کند.

معاون توسعه و فناوری رسانه همزمان شدن ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب و برگزاری اجلاس شانزدهم را به فال نیک گرفت و با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب که رهبرمعظم انقلاب تبیین کرده اند منشوری در مسیر حاکمیت جمهوری اسلامی است گفت: در این مسیر روند تحولاتی که در صنعت جهانی رسانه روی داده ابزاری برای جهش صنعتگران داخلی خصوصا صنعتگران رسانه خواهد بود و همین امر موجب شد شعار شانزدهمین اجلاس «گام دوم انقلاب، تحول فناوری رسانه» انتخاب شود.

علیدادی با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای فناوری رسانه در حاشیه برگزاری اجلاس گفت: در این نمایشگاه محصولات و تحولات فناوری‌ها در یکسال گذشته به نمایش گذاشته می‌شود و شرکت‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند محصولات جدیدشان را، در حوزه تصمیم سازمان برای ارتقای زیرساخت‌ها و حرکت به سمت HDشدن، معرفی خواهند کرد.

معاون توسعه و فناوری رسانه با بیان اینکه در این نمایشگاه محصولاتی که با توجه به زیرساخت‌های تولید و پخش، استفاده از نرم‌افزارها و استفاده از خدمات فضای مجازی تولید شده اند نمایش داده خواهد شد گفت: تجهیزات مانیتورینگ و کنترل از راه دور حوزه صدا و تصویر نیز از جمله تجهیزاتی است که برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده اند.

علیدادی با تأکید بر  اینکه توسعه زیرساخت‌های تلویزیون‌های دیجیتال دریکسال گذشته روند خوبی داشته است گفت: شرکت‌هایی که در این زمینه فعالند در مسیر همگام سازی خود با این تحولات پیشرفت های خوبی داشته اند و فرستنده‌ها روز به روز روند رو به رشدی طی کرده و بهره برداری از تجهیزات کنترل از راه دور مهیا شده است که این دستاوردها در کنار محصولاتی که در حوزه توسعه فرستنده‌های موج متوسط و FM حاصل شده در این نمایشگاه ارائه خواهند شد.

به گفته علیدادی دستاوردهای سامانه دیجیتال زمینی و ماهواره‌ای مانیتورینگ تأسیسات و شرکت هایی که در حوزه ساختمانی فعالند نیز دستاوردهایشان را به این نمایشگاه خواهند آورد.

معاون توسعه و فناوری رسانه سپس از ارائه مقالات علمی در این اجلاس سخن گفت و افزود: این مقالات با همکاری دانشگاه صداوسیما با این معاونت داوری شده و در این اجلاس ارائه خواهند شد و برای اولین بار برای حمایت از فعالان این عرصه مقاله برتر نیز انتخاب خواهد شد.

ارزیابی عملکرد فنی در کمیته‌هایی که در این اجلاس تشکیل خواهند شد به انجام رسیده و برگزیده‌ها معرفی خواهد شد. این ارزیابی بنا به گفته علیدادی با توجه با اینکه سال پرتلاطمی سپری شده و حوادث و رویدادهایی چون سیل بهار امسال، دستاوردهای هر یک از ادارات کل معاونت توسعه و فناوری رسانه ارزیابی و نفرات برتر معرفی خواهند شد. معاون توسعه و فناوری رسانه همچنین از حضور مهمانان خارجی از اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه در این اجلاس خبر داد و ابراز امیدواری کرد توان و قابلیت‌های صنعت رسانه ای به خوبی برای این مهمانان تبیین شود.

وی در پایان موضوع و توجه به اجرای بیانیه گام دوم انقلاب و پیشرفت های فناوری رسانه را منشاء تحولاتی دانست که برای رسانه ملی حائز اهمیت و امید بخش است و این اجلاس آغازی برای تحولات جدید در این زمینه است.

.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما