امروز جمعه  ۹ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

راه‌یابی مستند «چنگ به آسمان» به جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی میلان ایتالیا

مشاهده ۱۶۴
۱۳۹۸/۰۷/۱۷- ۱۳:۰۷
مستند «چنگ به آسمان» ساخته سیدمحمدعلی حامی از مرکز اصفهان در سی‌وهفتمین «جشنواره بین‎المللی FICTS فیلم‌های ورزشی میلان ایتالیا» به رقابت می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این جشنواره به منظور رقابت بین فیلم‎سازان، برنامه‎سازان، کشف استعدادهای جوان و معرفی چهره‎های خلاق، باهدف حمایت از تولید و عرضه فیلم‎های ورزشی برگزار می‎شود. آثاری که می توانند در این جشنواره شرکت کنند باید دارای موضوع یا مضامین ورزشی باشند و  با هدف ترویج اهداف المپیک، جنبش المپیک و تقویت روحیه و منش ورزشکاری تولید شده باشند.

مستند «چنگ به آسمان» از تولیدات مرکز اصفهان با موضوع قدرت اراده، روایت جوانی است که با وجود نقص عضو و معلولیت از هر دو پا توانسته است قله‌های سنگی و قله‌های زندگی را یکی پس از دیگری فتح کند. این جوان که هم اکنون صاحب همسر و دو پسر است، در کودکی از ناحیه هر دو پا معلول شده ولی با قدرت و اراده خود توانسته است قله‌های دماوند، کرکس و الوند را فتح کند و قصد دارد در آینده نیز قله آرارات ترکیه را فتح کند.

این مستند به مدت 35 دقیقه، به تهیه کنندگی و کارگردانی سید محمدعلی حامی، تصویربرداری امیر امان‎زاده، دستیار تصویر امیر فضل الهی، تدوین محمداحمدزاده و نویسندگی شهره شیرانی تولید شده است.

مقر فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی (FICTS) در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۱۶ کشور عضو این فدراسیون هستند و ایران جزو مناطق ۱۶ گانه فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی است. هر سال در ماه نوامبر جشنواره جهانی فیلم‎های ورزشی با حضور چهره‌های سینمایی و قهرمانان ورزشی از کشورهای مختلف در میلان برگزار می‌شود.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما