امروز سه شنبه  ۶ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

گرامیداشت کرامت انسان در شیوه تربیت اسلامی

مشاهده ۸۰
۱۳۹۸/۱۰/۱۷- ۱۵:۰۴
برنامه «اسلام دات کام» (Islampuntocom) از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در این قسمت به بررسی نظام تربیتی همه جانبه اسلام می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «اسلام دات کام» در هر قسمت به موضوعات اساسی دین اسلام می‌پردازد و این بار نظام تربیت اسلامی را بررسی می‎کند.
نظام تربیتی اسلام نسبت به سلامت همه‎جانبه انسان مسلمان، از همان آغاز شکل‎گیری نطفه‎اش اهتمام ورزیده است و توصیه‌ها و نکات تربیتی مربوط به بهداشت روانی انسان را از هنگام انتخاب همسر و مسائل دوران جنینی و دوران شیرخوارگی و کودکی تا دوران رشد و بزرگسالی را به مسلمانان آموزش می‎دهد و بر رعایت اصول تربیتی و بهداشت و سلامت روانی در کنار سلامتی جسم، تأکید می‌کند و تن، روان و استعدادهای جسمی، معنوی و روانی انسان و نیز نفس انسانی را امانتی با ارزش و ودیعه الهی می‌داند که دستور گرامیداشت آن را می‎دهد.
امامان شیعه در سیره رفتاری و عملی خود مسلمانان را به رعایت و حفظ بهداشت جسم و روان سفارش کرده‎اند و به منظور حفظ سلامتی راهبردهایی را پیشنهاد داده‎اند. قرآن کریم می‎فرماید: ما آدمیزادگان را گرامی داشتیم و آن‎ها را در خشکی و دریا (بر مرکب‎های راهوار) حمل کردیم و از انواع روزی‌های پاکیزه به آنان روزی دادیم و آن‎ها را بر بسیاری از موجوداتی که خلق کرده ایم برتری بخشیدیم. بنابراین، آسیب رساندن به این امانت گرامی الهی ممنوع است و اساسا تمام تعالیم الهی و نظام تربیتی دینی در راستای گرامی داشت و کرامت انسان، ارتقای نفس و روان انسان به مقام قرب الهی است که عالی‎ترین و بهترین محصول نظام بهداشت و سلامت روانی اسلام به شمار می‌رود.
«اسلام دات کام» به تهیه‎کنندگی روح الله محقق و با اجرای سهیل اسعد چهارشنبه ساعت 19:30 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه هیسپان‎تی‎وی پخش و پنجشنبه ساعت 20:30 و جمعه ساعات 4:30، 10:30 بازپخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما