امروز سه شنبه  ۶ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

دکتر شاه آبادی خبر داد:
دکتر شاه آبادی خبر داد:

رادیو نوروز راه اندازی می‌شود/رادیو نوروز، صدای همدلی و همراهی

مشاهده ۱۴۷
۱۳۹۸/۱۲/۲۰- ۱۳:۵۹
تعداد بازدید:147
معاون صدای رسانه ملی از راه اندازی رادیو نوروز از ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، دکتر حمید شاه آبادی با اشاره به اهمیت فضای  کنونی کشور در خصوص  اهداف راه اندازی رادیو نوروز گفت: تعطیلات نوروزی و  فرارسیدن فصل بهار فرصتی است تا با ضرورت ایجاد نشاط اجتماعی و دمیدن روح شادابی در جامعه ، فرآیند  اطلاع رسانی به هنگام از ارائه خدمات دستگاه‌های امدادی، نظارتی  و معرفی ظرفیتهای فرهنگی استانها را میسر سازد.

وی افزود : امسال با توجه به شرایط خاص ایجاد شده در کشور و بسیج همگانی مبارزه با ویروس کرونا ، توجه و تاکید بیشتری بر ارتقا بهداشت عمومی و روان جامعه در مقابله صحیح با انتشار و شیوع این ویروس وجود دارد که تحقق این موارد  با آموزشهای مستمر سلامتی و بهداشتی فردی، خانواده ای و عمومی از شاخص های برنامه ای رادیو نوروز است.

معاون صدای رسانه ملی در ادامه به اهمیت همراهی با دانش آموزان و فاصله گرفتن آن‌ها از محیط‌های آموزشی اشاره کرد و گفت: تمهیدات لازم آموزشی و مشاوره‌های تحصیلی و اطلاع رسانی از برنامه‌های آموزشی صدا و سیما فراهم خواهد شد .

دکتر شاه آبادی، ظرفیت‌های فرهنگی نوروز در تاریخ ایران، ملل و اقوام، دستاورد‌های نوروزی در تحکیم روابط اجتماعی، آداب و رسوم منحصر به فرد نوروز در جوامع ایرانی و نوروز در آن سوی مرزها و کشورهایی که نوروز را جشن می‌گیرند را از مهمترین عناوین برنامه‌های رادیو نوروز دانست  که در قالب مجله‌های فرهنگی و اجتماعی تقدیم مخاطبان رادیو نوروزی می‌شود.

 وی تصریح کرد: بهره گیری رادیو نوروز از موسیقی‌های اقوام ایرانی، آواها و نواهای نوروزی و موسیقی اصیل ایرانی برای نشاط اجتماعی نیز از دیگر فعالیت‌های این شبکه رادیویی است.

شاه آبادی در ادامه گفت: رادیو نوروز با رویکرد، نوروز در خانه همراه شنوندگان در اوقات فراغت در ایام نوروز خواهدبود. رویکرد این شبکه تعامل حداکثری با مخاطبان و شنوندگان است تا با اجرای جنگ‌ها و مسابقات متنوع همنشین خوب و جذابی برای شنوندگان در اوقات فراغت نوروزی باشد.

دکتر شاه آبادی  یاد آور  شد: سهولت دسترسی و همراهی رسانه رادیو در این لحظات مهم  در کنار   ارزان و قابل دسترس بودن آن وجه تمایز این رسانه گرم نسبت به سایر وسایل ارتباط جمعی مثل تلویزیون و فضای مجازی است که می توان در شرایط خاص و سرنوشت‌ساز از ظرفیت مهم آن استفاده کرد.

این شبکه رادیویی با شاخص‌های خاص برنامه‌های مجله‌ای 4 ساعته با موضوعات سرگرمی، تفریحی، فرهنگی، اطلاع رسانی، آموزشی، سلامت و بهداشت، اجتماعی ، اخبار و رویدادها  از  ۲۸ اسفند  به صورت 24 ساعته از سه درگاه رادیو  روی موج FM  ردیف 95.5 مگا هرتز، نرم افزار ایرانصدا و گیرنده‌های دیجیتال  قابل دریافت است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما