امروز شنبه  ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

نگاه جدی روز خوش به ساختارهای جمعیت در ایران

مشاهده ۹۴
۱۳۹۹/۰۲/۳۱- ۱۲:۰۰
برنامه «روز خوش» پنجشنبه اول خرداد ( 21 می 2020) با توجه به اهمیت مولفه‌های جمعیتی در اقتدار هر کشور و ملتی، از دکتر شهلا کاظمی‌پور، جمعیت شناس، دعوت کرده است تا در این خصوص با وی گفت‎وگو کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، موضوع جمعیت از اساسی‎ترین و جدی‎ترین شاخصه‌های، اقتدار و شکوه هر کشوری محسوب می‌شود که بی‎توجهی به آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. بر همین اساس بود که مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، سیاست‎های کلی «جمعیّت» را که براساس بند یک اصل 110 قانون اساسی و پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده بود، در تاریخ 20 اردیبهشت 1393 و با تاکید بر اهمیّت مقوله جمعیّت در اقتدار ملّی؛ و با توجه به پویندگی، بالندگی و جوانی جمعیّت کنونی کشور به عنوان یک فرصت و امتیاز؛ در جهت جبران کاهش نرخ رشد جمعیّت و نرخ باروری در سال‌های گذشته، به‎عنوان سیاست‌های کلی جمعیّت در سال‎های آتی کشور در 14 بند ابلاغ کردند.
اما متاسفانه امروزه با گذشت نزدیک به 6 سال، گویا هیچ اتفاق خاصی صورت نگرفته و بی توجهی به این موضوع بسیار مهم که با آینده اقتدار ایران اسلامی‌بویژه در حوزه اقتصادی و اجتماعی گره خورده است از سوی مسئولان و مردم همچنان ادامه دارد.
لذا برنامه «روز خوش»، به‎مناسبت، سی اردیبهشت، که با عنوان روز ملی جمعیت نامگذاری شده است از استاد شهلا کاظمی‌پور، جمعیت شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران دعوت کرده است تا درخصوص اهمیت جایگاه جمعیت در بالندگی کشور و بی‌توجهی به عواقب نادیده گرفتن کاهش نرخ جمعیت، اطلاعات مفیدی را به مخاطبان ارائه کند.
در ادامه نیز گفت‌وگو با دکتر علی منیری، مدرس دانشگاه درباره درآمدزایی و کسب و کار، گفت‎وگو با حسین سجودی، از هنرمندان عرصه موسیقی و نوازنده تار درباره بزرگداشت استاد جلیل شهناز از دیگر بخش‎های این برنامه است.
در آیتم خوش گشت، آرشیو ملی جمهوری اسلامی ایران نیز به نمایش گذاشته می‌شود.
این برنامه، پنجشنبه اول خرداد، ساعت 9، به وقت تهران به‎صورت زنده از شبکه جهانی جام‎جم پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما