امروز شنبه  ۲۱ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

بایسته‌های تعامل دوسویه مجلس یازدهم و رسانه ملی

مشاهده ۱۹۲
۱۳۹۹/۰۳/۱۰- ۱۱:۴۷
ابراهیم شکوری مدیرکل امور مجلس رسانه ملی در سرمقاله این هفته نشریه هفته نامه صداوسیما به موضوع تعامل رسانه و مجلس شورای اسلامی‌پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی در این یادداشت آمده است:

آغاز به‌کار مجلس یازدهم فرصت مغتنمی است تا بار دیگر هم یاری رسانه ملی با قوه مقننه به عنوان دو رکن مهم نظام اسلامی محک بخورد.

مجلسی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب «پیشانی باشکوه و درخشان مردم‌سالاری اسلامی» است و اکنون «بار دیگر در برابر چشم جهانیان رخ می‌نماید». رخ نمائی حاکمیت ملی، کارکرد و وظیفه اصلی رسانه ملی در بیش از چهار دهه اخیر بوده و امروز که مجلس یازدهم را «مجلس گام دوم انقلاب» می‌نامند، این بازنمائی بیش از پیش ضروریست تا مجلس «طراز انقلاب» بر همگان معرفی شود.

تعامل دوسویه رسانه و مجلس به ویژه به علت شباهت و تطابق گستره موضوعی و جغرافیایی فعالیت آن‌ها، در صورت هم‌افزایی و پشتیبانی این دو نهاد، به انعکاس بهتر مسائل و مشکلات صاحبان اصلی انقلاب اسلامی در پهنه جغرافیای وسیع ایران عزیز و حل و فصل آن از طریق خادمان ملت در قوه مجریه منجر خواهد شد.

لنز دوربین رسانه بسان نورافکنی قوی برای بهتر دیدن مشکلات مردم است تا مسئولان قوا اعم از مقننه، مجریه و قضائیه به وظایف خود در رفع این مشکلات سرعت بخشند و اداره کل امور مجلس رسانه‌ملی نیز سعی دارد تعامل دو سویه نمایندگان مجلس با گروه‌های برنامه‌ساز اعم از خبری و تولید را تسهیل کند.

امید است با حاکمیت نگاه انقلابی و ارزشمداری که در ماه‌های اخیر بر قوه قضاییه حاکم شد و اکنون نیز به مجلس یازدهم تسری یافته، تحولی را شاهد باشیم که تک‌تک نمایندگان محترم در عمل، خود یک رسانه مکمل برای رسانه ملی در بیان منصفانه مشکلات باشند و تا رفع کامل آن، روحیه مطالبه‌گری خود را حفظ کنند.

بحمدالله بیش از یک سوم مجلس یازدهم را نمایندگان ادوار یعنی دارای تجربه نمایندگی تشکیل می‌دهند و حدود دو سوم تازه وارد نیز حسب تجارب خود به خوبی واقفند که به فرموده مولی متقیان حضرت علی (ع) فرصت خدمتگزاری آن‌ها مانند حرکت ابرها، زودگذر است. بنابراین ضرورت «ریل‌گذاری و رهگشاییِ حیاتی» که در پیام رهبر معظم انقلاب به این مجلس تاکید شد، فرصت را برای هرگونه پرداختن به حواشی ناروا و فرصت‌سوز سلب می‌کند. بی‌شک منتخبان به عنوان «عصاره ملت» به خوبی از ترفندها و دسیسه‌های دشمنان انقلاب اسلامی در عرصه «جنگ رسانه‌ای» آگاهند. جنگی نابرابر که در دو حوزه سخت و نرم‌افزاری، بازوان رسانه‌ملی را هدف گرفته‌اند و شاهدیم که هر روز با سنگ‌اندازی در عرصه ماهواره و دیگر بسترهای پخش، تلاش دارند «کلمه حق» یا همان صدای انقلاب اسلامی را خاموش کنند.

امید می‌رود مجلس یازدهم با درک جامع شرایط داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی، با تخصیص کامل و افزایش استاندارد بودجه سنواتی، سربازان نظام اسلامی را در عرصه جنگ پیچیده و چند وجهی رسانه‌ای یاری رسانند.

همانطور که در پیام تبریک آقای دکتر علی عسکری، رئیس رسانه‌ملی به آقای دکتر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز تاکید شد، شبکه‌های مختلف رسانه‌ملی نیز آمادگی دارند تا همه توان و ظرفیت خود را برای کمک به منتخبان ملت شریف ایران اسلامی در تحقق وظایف نمایندگی بکار گیرند.

باشد تا این «پیشانی مردم‌سالاری اسلامی» بیش از پیش بدرخشد.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما