امروز يك شنبه  ۲۲ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

معرفی مرزداران اورامی زبان در برنامه «هه ورامیانه»

مشاهده ۱۱۵
۱۳۹۹/۰۳/۳۱- ۰۸:۱۳
برنامه «هه ورامیانه» به معنی مانند هورامان، در قالب یک برنامه‎ای 40 دقیقه‌ای، هر هفته از سیمای مرکز کردستان، تولید و پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه در دو بخش استودیویی و پرتابل، حاصل تلاش آقایان شاهرخ محمدی به عنوان تهیه‎کننده و کیوان مجیدی به‎عنوان کارگردان هنری از همکاران تولید سیمای مرکز کردستان، است.

اجرای زیبای خانم نشاط حسینی از چهره‌های ادبی و مجریان برتر کردستانی، نشاط و شادابی خاصی به این برنامه بخشیده و مخاطبان آن را بالا برده است.

آقای حمدی فیروزی تصویربردار، آقایان آرمان و آکو محمدی دستیاران تهیه این مجموعه هستند و حامد سعادتی به عنوان تدارکات با این برنامه همکاری دارد.

طراحی زیبای دکور این برنامه نیز که حاصل تلاش ادریس سبحانی، نادر فاتحی و شورش رحیمی افشار است با اقبال مخاطبان مواجه شده است.

معرفی روستاهای تاریخی و چهره‌های ادبی و علمی، جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی، موسیقی غنی، تولیدات باغی، زراعی و دامی منطقه و سخت کوشی مردمان این دیار، از موضوعات این برنامه به شمار می‎آیند.

«هه ورامیانه» پراکندگی و پهنای جغرافیایی مخاطبان خود را از حلبچه کردستان عراق، تا استان‎های کردنشین و حتی شیراز و اصفهان و مازندران و خراسان درکشورِ عزیزمان ایران، گسترانیده است.

اورامان به کُردی «هورامان» تلفظ می‌شود؛ «هُور» به معنی اَهورا و «مان» به معنی خانه است و هُورامان به معنی خانه و سرزمین است.

اورامان سرزمینی وسیع و کوهستانی است که سراسر جنوب کردستان تا شمال کرمانشاه را در برگرفته است و روستای زیبای اورامان بخشی از این سرزمین پهناور، به شمار می‌آید.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما