امروز چهارشنبه  ۹ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

نگاه پرس تی وی به کنگو و اقتصاد مبتنی بر جنگ این کشور

مشاهده ۱۰۸
۱۳۹۹/۰۵/۱۲- ۱۴:۴۳
مروری بر اقتصاد مبتنی بر جنگ در جمهوری دموکراتیک کنگو و بررسی فقر در سودان جنوبی عناوین موضوعاتی است که در برنامه این هفته «آفریقا امروز» (Africa Today) شبکه پرس تی وی بررسی می‎شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به تهیه‎کنندگی عاطفه سادات دربندی با اشاره به سهم عمده جمهوری کنگو از منابع عظیم طلا در قاره آفریقا، دردسرهای این ثروت ارزشمند برای کشورهای آفریقایی و ایجاد جنگ‎های فراوان و بی‎خانمانی تعداد زیادی از مردمان این قاره را به بحث و گفت‎وگو می‎گذارد.
در این برنامه با نگاهی به حضور ارتش‌های بیگانه در کنگو، از سال‎ها قبل، موفق نبودن آن‎ها در برقراری صلح و افزایش قاچاق در این کشور و همچنین ناتوانی سازمان ملل در پایان دادن به جنگ‎های اقتصادی و غارت و سوءاستفاده شرکت‎های چندملیتی آمریکایی و اروپایی از طلای این منطقه واکاوی می‎شود.
بخش دوم این برنامه نیز به بررسی وضعیت نامناسب اقتصادی و فقر در سودان جنوبی اختصاص دارد. در این بخش با اشاره به نقش عمده بازیگران بین‎المللی از جمله کمپانی‌های انگلیسی، آمریکایی و برخی شرکت‎های آسیایی در ایجاد و تداوم جنگ در سودان جنوبی از طریق کمک به گروه‌های شبه نظامی، تلاش این عوامل برای اکتشاف و غارت منابع سودان به نقد و تبادل نظر گذاشته می‎شود.
همکاری رهبران فاسد سودانی با شرکت‎های بین‎المللی در غارت منابع و ظلم به مردم این کشور، چشم انداز آینده صلح در سودان جنوبی و راهکارهای بهبود وضعیت اقتصادی در این کشور از دیگر محورهای بررسی در این برنامه به شمار می‎آیند.
«آفریقا امروز» با اجرای هنیا مبارک و شیلا نلیما، دوشنبه 13 مرداد ساعت 20 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه سه شنبه ساعت 8 و 17، چهارشنبه ساعت 15، پنجشنبه ساعت یک بامداد و 13 و جمعه ساعت 0 روی آنتن می‎رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما