امروز دوشنبه  ۶ بهمن ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

عزاداری متفاوت محرم در بحبوحه کرونا از قاب شبکه پرس تی وی

مشاهده ۱۸۲
۱۳۹۹/۰۶/۱۰- ۱۳:۲۹
برنامه این هفته «ایران امروز» (Iran Today) در شبکه پرس تی وی به بررسی عزاداری متفاوت تاسوعا و عاشورای حسینی در شرایط کرونا اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به تهیه کنندگی ساتراپ شجاعی با نگاهی به برگزاری متفاوت مراسم سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبداله (ع) به بررسی ارتباط اهداف قیام بزرگ عاشورا با جریان مقاومت اسلامی می‌ پردازد.
در این برنامه ضمن اشاره به عشق و علاقه فراوان ملت ایران به زنده نگاه داشتن و برگزاری پرشور آیین‌ های سوگواری ماه محرم و تکیه بر آموزه‌ های قیام امام حسین (ع) در مسیر پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، تمهیدات و اقدامات انجام شده باهدف برگزاری این مراسم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شرایط شیوع کرونا به بحث گذاشته می‌شود.
این برنامه همچنین به واکاوی جمله معروف «ما ملت امام حسین هستیم» از سردار شهید قاسم سلیمانی می‌پردازد و ارتباط این جمله با رفتار اجتماعی امروز شیعیان و ارتباط آن با محرم و نهضت امام حسین (ع) را به بحث و گفت و گو می‌گذارد.
نگاهی به دلایل سوگواری‌ های محرم در میان شیعیان، بررسی امتزاج انقلاب اسلامی و جریان مقاومت با اهداف قیام عاشورا و مروری بر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری مراسم مذهبی ماه محرم از دیگر محورهای بررسی در این برنامه به شمار می آیند.
برنامه«ایران امروز» با اجرای لیلا فرامرزی ساعت یک بامداد چهارشنبه 12 شهریور از شبکه پرس تی وی پخش می‌ شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات 6، 13 و 18 و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات 8 و 21 و جمعه ساعت 17 روی آنتن می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما