امروز سه شنبه  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اهتمام ویژه صداوسیمای زنجان

مشاهده ۱۶۹
۱۳۹۹/۰۷/۰۲- ۱۴:۱۴
رسانه استانی زنجان برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و با مشارکت نهاد کتابخانه‌ های عمومی، تلاش می کند برنامه‌ های نمایشی جذابی را با هدف تبیین آثار و برکات مطالعه و تشویق افکار عمومی برای افزایش سهم کتابخوانی تولید و پخش کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیرکل رسانه استانی زنجان در دیدار با مدیرکل امور کتابخانه‌ های استان در صداوسیمای این مرکز، با اشاره به نقش و اهمیت کتاب و کتابخوانی در ارتقاء سطح فرهنگی و آگاهی بخشی  در جامعه گفت: امروز با توجه به گسترش روز افزون مردم در استفاده از فضای مجازی، جایگاه کتاب در بین خانواده‌ ها به ویژه قشر جوان کمرنگ شده است.

لطیفی با بیان ضرورت برنامه ریزی مدون برای گسترش فرهنگ کتابخوانی اظهار داشت: می‌ بایست به صورت جدی از ظرفیت های مختلف فرهنگی به ویژه رسانه‌ ها برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه بهره گیری کرد.

وی از اهتمام ویژه صداوسیما به این موضوع خبر داد و گفت: ما تاکنون تلاش کرده ایم با ضبط برنامه‌ های مختلف در محل کتابخانه‌ ها، اختصاص آیتم بخش معرفی کتاب در برنامه‌ های روتین و ترغیب مخاطبان برای رجوع به کتاب به فراخور زمان و ماموریت برنامه‌ های مختلف شبکه اشراق، به موضوع کتاب و کتابخوانی بپردازیم؛ لیکن نیازمند ورود جدی متولیان این امر در بحث فرهنگ سازی و بخصوص برنامه سازی در این حوزه هستیم.

رئیس رسانه استانی با تاکید بر تاثیر ماندگار آثار نمایشی در جامعه گفت: این آمادگی را داریم که با مشارکت نهاد کتابخانه‌ های عمومی، برنامه‌ های نمایشی جذاب با هدف تبیین آثار و برکات مطالعه و تشویق افکار عمومی‌برای افزایش سهم کتابخوانی را تولید و پخش کنیم.

مدیر کل امور کتابخانه‌های استان در این دیدار با تشکر و قدردانی از توجه ویژه صداوسیما به این حوزه در برنامه‌ های مختلف گفت‌ : عملکرد صداوسیمای مرکز زنجان در اطلاع رسانی منسجم و بهنگام بیماری کووید19، برگزاری دو مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی و تولید سریال فاخر شهید دکتر مجید شهریاری جای بسی تشکر دارد.

نیکبخش افزود: قصد داریم با امضاء تفاهم نامه همکاری با رسانه استانی، زمینه لازم را به منظور حصول به جایگاه مناسب کتاب و کتابخوانی در بین خانواده‌ ها فراهم کنیم.

وی افزود : قبل از انقلاب فقط ۳ کتابخانه در حجم پایین در استان وجود داشت ولی پس از پیروزی انقلاب تاکنون ۹۶ کتابخانه مشتمل بر هزاران جلد کتاب با موضوعات مختلف در سطح استان ایجاد شده است.

وی از آمادگی نهاد کتابخانه‌ های استان برای مشارکت در امر تولید سریال دکتر شهریاری و ضبط سکانسی از دوران تحصیل این شهید والامقام در یکی از کتابخانه‌های زنجان خبر داد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما