امروز دوشنبه  ۱۰ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

همکاری معاونت برون مرزی رسانه ملی با مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی‌ برای خدمت به اهداف جهان اسلام

مشاهده ۸۷۶
۱۳۹۹/۰۷/۲۲- ۱۳:۳۱
معاون برون مرزی صداوسیما در دیدار با اعضای مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی‌ همکاری با این مجمع را وظیفه ذاتی شبکه‌ های برون مرزی توصیف و پوشش برنامه‌ های هفته وحدت و تولید و پخش مستندهایی برای تقریب مذاهب اسلامی را سند همکاری این معاونت اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی معاون برون مرزی صداوسیما در دیدار با دست اندرکاران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی‌، همکاری با مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را به عنوان وظیفه ذاتی شبکه‌ های برون مرزی توصیف و عنوان کرد: سال هاست که پوشش برنامه‌ های هفته وحدت را به منظور وحدت امت اسلامی‌ به صورت کامل در دستور کار شبکه‌های برون مرزی داریم و آماده ایم که امسال نیز مطابق با مسئولیت های خود در پوشش این رویداد مهم همکاری کنیم.
پیمان جبلی در ادامه به لزوم تولید مستندهای فاخر در زمینه معرفی فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در تقریب مذاهب اسلامی تاکید و خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که امسال مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی‌ با همکاری معاونت برون مرزی و یا به طور کل صداوسیما، تولید چند مستند فاخر در دستور کار قرار دهد.
سید محمد حسینی، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و معاون امور راهبردی، دولت و مجلس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در این جلسه عنوان کرد: شبکه‌ های برون مرزی در خط مقدم فعالیت های خارج از کشور نقش بی‌ بدیلی را ایفا می‌ کنند و جور کم‌ کاری خیلی از دستگاه‌ ها را بر دوش می‌ کشند.
کنفرانس هفته وحدت امسال به طور مجازی برگزار می‌شود که شاید بتوان گفت از جهاتی بهتر است، چون در کنفرانس امسال، به چهره‌ های جدیدی میدان داده می‌شود تا صحبت کنند ولی در سال های گذشته شخصیت های برجسته مطرح می‌ شدند و بقیه تحت الشعاع قرار می‌ گرفتند که البته شبکه‌های برون مرزی نیز می توانند این مباحث را به خوبی منعکس کنند.
محمد ناظمی اردکانی معاون امور اجتماعی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در این دیدار گفت: هفته وحدت امسال کمی متفاوت‌ تر از قبل و برای اولین بار به صورت مجازی برگزار خواهد شد. موضوع کنفرانس با عنوان مسائل و بلایای جهان اسلام و نحوه همکاری جهان اسلامی‌برای مواجهه با این موضوع مصوب شد و پیرامون این موضوع، مقرر شد که شخصیت های جهان اسلام مباحث خودشان را مطرح کنند.
وی افزود: اهمیت امسال نسبت به سال های گذشته چند موضوع است. یکی موضوع اسلام هراسی است که همچنان موج هایی از آن را شاهدیم و توهین به پیامبر عظیم الشان اسلام که در یکی از نشریات خارجی اتفاق افتاد. موضوع دیگر، اجرای طرح معامله قرن و عادی‌سازی روابط همچنین تلاش ها برای تضعیف جبهه مقاومت و موضوعات مختلف مرتبطی است که مورد توجه قرار می‌ گیرد.
ناظمی اردکانی عنوان کرد: تلاش بر این است که گفتمانی که ایجاد می‌ شود  با سوگیری وحدت در لایه‌های مختلف اجتماعی باشد. وی افزود: در سال های اخیر تلاش شد که اتحادیه‌های جهانی در لایه‌های مختلف اجتماعی شکل بگیرد مثل اتحادیه علمای مقاومت، اتحادیه زنان مسلمان، اتحادیه اندیشمندان دانشگاهی و ... که نقش مثبتی را در ایجاد گفتمان وحدت دارند. رسانه ملی و شبکه‌های برون مرزی نیز می توانند نقش ویژه‌ای را در این زمینه ایفا کنند.
سی‌ و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی هشتم تا سیزدهم آبان ماه مقارن با هفته وحدت و ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما