امروز سه شنبه  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

از تماشای «انارستان» تا «شاغلان پنهان» همراه شبکه افق سیما

مشاهده ۱۰۵
۱۳۹۹/۱۰/۱۵- ۱۳:۲۳
برنامه تلویزیونی «انارستان» امشب دوشنبه 15 دی، با موضوع راهکارهای طب سنتی برای مقابله با نفخ، از شبکه افق سیما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «انارستان» عنوان برنامه تلویزیونی شبکه افق سیماست که با موضوع طب سنتی و پاسخ‌ های متخصصان این حوزه به منظور بهداشت و سلامت فردی و اجتماعی و مقابله با بیماری‌ها تولید و پخش می‌ شود. در قسمتی دیگر از این برنامه، دکتر مهشید چایچی حضور می‌ یابد که حوزه تخصصی او مربوط به گوارش است و قرار است در این برنامه به راهکارهای طب سنتی برای مقابله اصولی با نفخ بپردازد. نفخ شکم یکی از شایع‌ترین علائم گوارشی است که موجب مراجعه به پزشک می‏‌ شود؛ به‌‏طوری که از هر 100 نفری که مبتلا به اختلال دستگاه گوارش به‌ ویژه روده تحریک‌‏پذیر هستند، 96 نفرشان نفخ دارند. البته در افراد سالم هم از هر 100 نفر، 6 تا 31 نفر از این مشکل رنج می‌برند. جالب است بدانید شیوع نفخ در زنان بیش از مردان است. «انارستان» روزهای زوج ساعت 16 از شبکه افق پخش می‌شود و تکرار آن هم های 24 و 9 صبح روز بعد روی آنتن می‌رود.
«جنگ استقلال»  برای استقلال
تاریخ ایران مملو از پیروزی‌ ها و شکست‌ هاست، جنگ‌ هایی که با قدرت‌ های خارجی در گرفته و گاه با موفقیت سربازان ایرانی و گاه با عدم توفیق آن‌ها همراه بوده است. در این بین پادشاهانی هم بر ایران حکمرانی کرده‌ اند که خود یا عوامل آن‌ها در پی فروپاشی مملکت بوده‌ اند و قصد داشته‌ اند ایران را به چند پاره تقسیم کنند. در مقابل گروه‌ ها و افراد بسیاری هم بوده‌ اند که در مواجهه با آن‌ها دست به تحرکات گسترده‌ ای زده‌ اند که البته همیشه پیروزی با آن‌ها نبوده است. مستند «جنگ استقلال» روایتی است از این ماجراها و داستان‌ های تاریخی که شاید برای بسیاری از ما ناشناخته باشد. این مستند در چهار قسمت برای پخش از شبکه افق در روز دوشنبه 15 دی ماه ساعت 19 در نظر گرفته شده و تکرار آن هم ساعت 10:30 روز بعد روی آنتن می‌ رود.
مقصدی به نام اشتهارد برای عکاس دغدغه‌ مند
«دغدغه ‎های یک عکاس» عنوان مجموعه مستندی است که درباره جاذبه‌ های گردشگری در استان البرز ساخته شده است. در این مجموعه نیروهای جوان و خوش ذوق به همراهی استاد سیروس حصاری مدرس عکاسی از زاویه لنز یک عکاس پتانسیل گردشگری استان البرز را به تصویر می‌ کشند. معرفی جاذبه‌ های گردشگری شهرستان اشتهارد، موضوع سومین قسمت این مجموعه است. «دغدغه‌ های یک عکاس» را می توانید شنبه تا چهارشنبه ساعت 17:30 از شبکه افق تماشا کنید. تکرار این مستند ساعت‌های 7:30 و 13 روز بعد روی آنتن می رود.
حمایت از «شاغلان پنهان» در شبکه افق
مشاغل خانگی از جمله اموری هستند که در شرایط کنونی می‌ توانند راهگشای بسیاری از خانواده‌ ها برای برون‌ رفت از معضل اقتصادی باشند بخصوص اینکه این مشاغل با سرمایه‌ های خرد و با کمترین افراد قابلیت اجرایی شدن دارند. مستند «شاغلان پنهان» درباره همین مسئله ساخته شده و علاوه بر به تصویر کشیدن مشاغل خانگی روستایی، بر لزوم حمایت از بانوانی که در این زمینه فعال هستند تاکید می‌ کند. این مستند برای پخش از شبکه افق سیما در روز دوشنبه 15 دی ماه ساعت 18:30 در نظر گرفته شده است و تکرار آن هم ساعت 10 روز بعد روی آنتن می‌ رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما